به گزارش روزگار پرس ، سیدحسین دیباجی مدیر کیفیت فراگیر شرکت ضمن اعلام خبر فوق گفت : ممیزی سالیانه گواهینامه نشان CE توسط سرممیز موسسه ICDQ اسپانیا ، طی دو روز بدون اعلام عدم انطباق عمده با موفقیت انجام شد .

با توجه به شرایط ویژه ناشی از بحران شیوع کرونا این ممیزی با استفاده از بستر اینترنت و بصورت از راه دور (Remote audit) صورت پذیرفت .

وی افزود : مهمترین هدف نشان CE حصول اطمینان مصرف کنندگان اروپایی نسبت به انطباق محصولات با الزامات مربوطه می باشد و دریافت این گواهینامه برای تولید کنندگان محصولات به معنی گواهی امکان عرضه محصولات مورد نظر به اتحادیه اروپا خواهد بود و الصاق این نشان بر کلیه محصولات وارداتی به اتحادیه اروپا الزامی می باشد .

دیباجی از معاون برنامه ریزی و توسعه و کلیه مدیریت هایی که در انجام موفقیت آمیز این ممیزی همکاری داشتند ، خصوصاً مدیریت های آزمایشگاه مرکزی ، نورد ، فولادسازی ، اتوماسیون و ارتباطات ، امور فنی و برنامه ریزی تولید ، بازاریابی و صادرات ، مهندسی فروش و توسعه بازار ، نسوز ، بازاریابی و فروش داخلی و فن آوری اطلاعات تشکر و قدردانی کرد.

در این ارتباط محسن شهسواری سرپرست تضمین کیفیت ذوب آهن گفت : صدور محصولات تولیدی این شرکت به اتحادیه اروپا منوط به انطباق این محصولات با استاندارد EN۱۰۰۲۵ می باشد که در این راستا شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان به منظور امکان دستیبابی به این بازار نسبت به اخذ این نشان اقدام و مجوز ورود به بازارهای اروپایی را بدست آورد . در واقع نشان CE تطابق محصول با الگوها و دستورالعمل های تعریف شده در این اتحادیه را نشان می دهد . به عبارت دیگر ، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می باشد.