مشهد پایگاه خبری روزگار-مادر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد» پس از سال‌ها تحمل دوری از فرزندان حماسه آفرینش، به شهیدانش پیوست.
مرحومه کوکب تقوی مادر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد»، پس از سال‌ها تحمل درد و رنج دوری از فرزندان رشیدش در سن ۸۸ سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع این اسوه صبر و مقاومت شنبه نهم بهمن ماه پس از نماز ظهر و عصر در صحن کوثر حرم مطهر رضوی برگزار و پیکر این مادر فداکار در رواق دارالحجه حرم امام علی ابن موسی الرضا(ع) آرام خواهد گرفت.
حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی طی پیامی درگذشت این تندیس صبر و استقامت را تسلیت و برای بازماندگان صبری جزیل از خداوند منان مسئلت کرد.
خانواده تقوی (الحداد) که اصالتا ایرانی هستند، و در دوران انقلاب ساکن عراق بودند، به دلیل فعالیت و طرفداری از انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام خمینی(ره)، سه فرزند این خانواده توسط دولت بعث عراق در نجف دستگیر و پس از شکنجه‌های فراوان در سیاه چاله‌های این رژیم منحوس در اول شهریور ۱۳۵۹ در دیگ آب اسید انداخته شده و به مقام شهادت رسیدند.  
همچنین داماد این خانواده «محمد خلیفاوی» در بغداد دستگیر و همراه برادران همسرش شهید می‌شود و همسرش «عالیه تقوی (الحداد)» و تنها فرزند خردسالش که دستگیر شده بودند پس از ۱۸ ماه شکنجه‌های مختلف از زندان ابوغریب عراق آزاد می‌شوند که از این خانواده یک فرزند به نام احمد به یادگار مانده است.
حاج حسین تقوی پدر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد» در سال ۱۳۹۴ در سن ۸۳ سالگی آسمانی و طی مراسمی با شکوه در صحن جمهوری حرم مطهر رضوی تدفین شد.