مشهد پایگاه خبری روزگار -رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از اعزام ۱۵ هزار نفر تحت کاروان‌های زیارتی خراسان رضوی به مرقد امام خمینی(ره) خبر داد.

حجت‌الاسلام سید محمدسلطانی اظهار داشت: درآستانه سالگرد شهدای والامقام و امام راحل بیش از صدها برنامه در این ایام با هدف اجرای وظایف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، شرعی، آمادگی نسل جوان و گرامیداشت یاد و خاطره امام بزرگ و همچنین شهدا طراحی شده است.

وی درباره روزهای ۱۴ و۱۵ خرداد خاطرنشان کرد: اگر رهنمودها و پیگیری‌های امام و رهبر انقلاب و اقتدار موشکی ایران تا به امروز وجود نداشت، جمهوری اسلامی نیز جاوید نمی‌ماند واین اقتدار بود که باعث شد جمهوری اسلامی به عنوان یک حکومت صلح پذیر برقرار شود.

سلطانی با اشاره به اینکه هدف از زندگی انسان‌ها، عمل کردن به تکالیف الهی و توجه به بایدها و نبایدها است و هر کدام از ما انسان‌ها وظیفه داریم که در مسیر سازندگی خویش قدم برداریم و در جامعه موثر باشیم، عنوان کرد: امام خمینی (ره) به عنوان بزرگی بود و مجاهدت‌های او تأثیر همگانی و کشوری داشت از طرفی ما به شهدا مدیون هستیم، چرا که در سازندگی جامعه و تعالی آن در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش بسزایی داشتند.

رئیس شورای هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از شهدای سال ۱۳۴۲ تا به امروز به عنوان سرمایه‌های انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا با سربلندی همیشه در اوج بوده و خواهد ماند و لذا همه مسئولین که وام‌دار خون شهدا هستند باید هر چه بیشتر به مردم خدمت کنند.

وی تصریح کرد: یکشنبه ۱۴ خردادماه برنامه بزرگی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام قاضی عسگر، تولیت آستان عبدالعظیم حسنی خواهیم داشت و همچنین در ۸۱ حسینیه و ۷۰ بقاع متبرکه استان ومامزادگان برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود.

سلطانی اعزام ۱۵ هزار نفر تحت کاروان‌های زیارتی به مرقد امام خمینی(ره) و برگزاری بیش از ۳ هزار برنامه معرفتی و روشنگری درمحل پایگاه‌های مقاومت بسیج را ازبرنامه‌های دیگر دانست و افزود: ارسال کتاب‌های زندگی امام و وصیت نامه امام رحمه الله به همراه فیلم و عکس، پویش وصیت‌خوانی، اعزام کاروان و نشست‌های علمای شیعه واهل سنت در مراکز مختلف، برگزاری مراسم سوگواری و اهدای بسته‌های معیشتی در ۳ هزار و ۵۰۰ مسجد و حسینیه، برگزاری حلقه‌های معرفتی، اعزام مبلغ برادر و خواهر و سخنرانی آیت‌الله علم‌الهدی درحسینیه رهروان روح الله از دیگر برنامه‌های این روز است