احسان عالیخانی چگنی: معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان گفت: ۱۰۰۰ طرح عمرانی، تولیدی، اقتصادی و خدماتی هفته دولت در لرستان به بهره برداری می‌رسد.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه لرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: اخلاص در عمل و تلاش در راه خدمت صادقانه از بارزترین ویژگی این شهدا بود.
احسان یاوری گفت: یاد و خاطره این دو اسطوره خدمت همیشه در اذهان مردم ما جاودانه خواهد بود.

یاوری در ادامه به برنامه‌های هفته دولت در لرستان اشاره کرد و گفت: برنامه‌های این هفته به سه دسته برنامه‌های فرهنگی، خدمت رسانی و افتتاح طرح‌های عمرانی، اقتصادی و تولیدی تقسیم شده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: فردا و در نخستین روز هفته دولت استاندار، فرماندار و مسئولان استانی با حضور در گلزار‌های شهدا بار دیگر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و با آن‌ها تجدید پیمان می‌کنند.

همچنین با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت همزمان ۲۴ چمن مصنوعی طرح شهید سلیمانی در سراسر استان و یک مدرسه ۹ کلاسه در خرم آباد به بهره برداری می‌رسد.

آغاز عملیات ساخت سالن همایش اردوگاه آیت الله کمالوند خرم آباد، افتتاح درمانگاه فرهنگیان نورآباد، کلنگ زنی مجموعه ورزشی چند منظوره شهید مصطفی خمینی (ره) و سفر به شهرستان دلفان از مهمترین برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش به لرستان است.

یاوری گفت: در روز جمعه استاندار و فرمانداران در میعادگاه‌های نماز جمعه حاضر و با برپایی میز خدمت به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی خواهند کرد.

احسان یاوری گفت: روز شنبه احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای افتتاح چند طرح اقتصادی و حضور در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به لرستان سفر خواهد کرد.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت در لرستان گفت: روز یکشنبه ۲ واحد تولیدی و اقتصادی در بروجرد افتتاح و کلنگ نیروگاه ۲۰ مگاواتی برق در این شهرستان به زمین زده خواهد شد و در ادامه جشن احیای دوباره یک کارگاه تولیدی در شهرستان دورود برگزار خواهد شد. اعلام برنامه‌های هفته دولت در لرستان

احسان یاوری گفت: در روز دوشنبه استاندار برای اجرای چند طرح عمرانی به شهرستان‌های ازنا و الیگودرز سفر و در روز سه شنبه به شهرستان پلدختر و کوهدشت سفر خواهد کرد.

بهره برداری از ۲ واحد تولیدی – اقتصادی و عمرانی و ۱ واحد اقتصادی در کوهدشت از مهمترین برنامه‌های استاندار در این روز است.

به گفته یاوری حضور در شهرستان سلسله و افتتاح چند طرح عمرانی و افتتاح یک واحد اقتصادی در شهرستان خرم آباد و شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای دولت در لرستان از برنامه‌های فرهاد زیویار در روز چهارشنبه است.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت در لرستان گفت: امسال در هفته دولت ۱۰۰۰ طرح عمرانی، تولیدی، اقتصادی و خدماتی در استان به بهره برداری می‌رسد.

احسان یاوری با اشاره به افتتاح ۳۴۴ طرح عمرانی در هفته دولت سال گذشته گفت: افتتاح طرح‌های هفته دولت در لرستان ۱۹۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: سال گذشته هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های هفته دولت هزینه شد و این رقم امسال باافزایش ۷۹۰ درصدی به ۱۰ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان رسیده است.