2024/04/24 | ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ | 01:56
اخبار ویژه
تبلیغات

ظرفیت‌های بخش آب استان در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد

ظرفیت‌های بخش آب استان در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: امکانات و ظرفیت‌های بخش آب استان شناسایی شده و به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود. به گزارش روزگار پرس به نقل از تایماز نیوز ، بهروز محمدی با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش آب اردبیل در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، افزود: در راستای اجرای شعار سال جدید […]

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: امکانات و ظرفیت‌های بخش آب استان شناسایی شده و به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

به گزارش روزگار پرس به نقل از تایماز نیوز ، بهروز محمدی با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش آب اردبیل در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، افزود: در راستای اجرای شعار سال جدید که توسط مقام معظم رهبری با عنوان “مهار تورم و رشد تولید” نامگذاری شده، امکانات و ظرفیت‌های بخش آب استان شناسایی شده و به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

مهندس محمدی با بیان اینکه بخش آب استان اردبیل دارای ظرفیت‌های بالقوه و کم‌نظیری است که با ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و بکارگیری توانمندی این بخش، می‌توان شاهد توسعه فضای کسب و کار و اشتغال‌آفرینی در این بخش بود، افزود: سدها، تاسیسات آبی و آب‌های معدنی استان از ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار هستند و شرکت آب منطقه‌ای اردبیل آمادگی دارد این ظرفیت‌های کم‌نظیر را برای اشتغال‌زایی و با راهکارهای بسیار مناسب در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

وی گفت: اعضای کارگروه سرمایه‌گذاری و واگذاری تصدی‌گری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با هدف حمایت از تولید و ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت‌های شرکت در تاسیسات آبی، تمام ابنیه‌ آبی در حال بهره‌برداری را بازدید می‌کنند تا اموال و اراضی مازاد در اختیار را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی واگذار کنند.

عضو هیات مدیره شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: این شرکت همچنین مشوق‌های لازم برای ورود سرمایه‌گذاران به منظور توسعه آب‌های گرم را مدنظر قرار داده است و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در آب‌های گرم و معدنی استقبال می‌کند.

مهندس محمدی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی با هدف جهش تولید و ایجاد اشتغال در این استان توسعه می‌یابد، افزود: با ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در جهت اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق ۲ وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته، فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته به این موضوع توجه کمی شده و شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در سال جاری با رویکردهای اصلی این موضوع را مدنظر قرار خواهد داد.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در نظر دارد حاشیه ۱۳ سد و تاسیسات آبی‌خود را به صورت اجاره ۲۰ ساله و تعداد ۶ آبگرم معدنی نیز به صورت اجاره ۲۰ ساله و ۴ آبگرم معدنی را به صورت فروش قطعی به سرمایه‌گذاران واگذار نماید.

وی از اعلام آمادگی این شرکت جهت تامین آبگرم معدنی ۳۱ لیتر در ثانیه در محدوده استان به منظور ایجاد مجتمع‌های آبدرمانی خبر داد.

عضو هیات مدیره شرکت آب منطقه‌ای اردبیل خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با تشکیل کارگروه تامین مالی مرکب از معاون برنامه‌ریزی، معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی، معاون طرح و توسعه و همچنین دفتر برنامه‌ریزی و بررسی‌های اقتصادی، اطلاعات ۱۷ طرح نیمه‌تمام را احصا و ۱۰ طرح اولویت‌دار از همه شهرستان‌ها را انتخاب و به دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان جهت استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری خارجی معرفی کرده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل