استاندار ایلام گفت: مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، در اربعین مرز مهران با تلاش شبانه روزی و جهادی توانست خدمات ارزنده ای به زائران اربعین ارائه دهد که جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، 《حسین بهرام نیا》، در جلسه ستاد اربعین استان ایلام، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در اربعین بسیار خوب ورود پیدا کرد و خدمات ارزنده ای؛ از قبیل توزیع غذا، توزیع آب خنک، وسایل سرمایشی، نصب آبسرد کن ها و سایر اقدامات ارائه کردند که قابل تقدیر و قدردانی است.

وی، با بیان اینکه اگر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، با مدیر کل جهادیش نبود قطعا دچار مشکلات می‌شدیم، افزود: علی رغم اینکه امسال بسیاری از مرزها را برای ورود و خروج باز کردند تصور بر این بود که مرز مهران کمرنگ شود ولی با وجود بازگشایی مرزهای دیگر باز مردم نگذاشتند مرز مهران از رونق بیفتد.

بهرام نیا، خاطرنشان کرد: بیش از سه میلیون و دویست هزار تردد را در مرز مهران داشتیم که بار سنگین تهیه آب و غذای این زائران بر دوش مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان بود.

استاندار ایلام، تصریح کرد: از هم اکنون باید نسبت به ایجاد و تکمیل زیر ساخت‌ها و ساماندهی موکب ها با داشتن برنامه جلو برویم و الان هم حتی دیر است.

وی ادامه داد: انتظار اینست که اقدامات ستاد فرمان اجرایی امام (ره)، استان از همین حالا با برنامه و با سازماندهی مواکب نه تنها در سطح استان که در سطح کشور انجام دهد.

بهرام نیا، افزود: مشکلی که امسال داشتیم بحث سردخانه ها بود، و با توجه به گرمسیری بودن مرز مهران ایجاد کارخانه یخ یکی از ضروریات ماست که از الان برای ساخت کارخانه یخ باید ورود کنیم چرا که این یک کار مقطعی نیست بلکه مستمر و مداوم است که نیاز به پیگیری دارد.

استاندار ایلام، تاکید کرد: چشم به هم بزنیم اربعین سال آینده آمده است، در بحث سایبانها باید اقدام جدی شود و ساخته شود، سایبانها زمان بر هست و لذا باید احداث آنها زودتر آغاز شود، تا نقطه صفر خروجی و خروجی مرز بین ایران و عراق سایبان ایجاد شود.