به گزارش خبرنگار روزگار پرس در قم ، سردار حسین اشتری فرمانده فراجا در اجلاسیه بزرگداشت ۱۲۱ شهید انتظامی استان قم که در راستای کنگره ملی شهدای این استان در باغ موزه دفاع مقدس قم برگزار شد، عنوان کرد: خدارا شاکریم که در این ایام و در این شهر مقدس، زائر حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها شدیم و توفیق شد تا در این مراسم نورانی خدمت خانواده‌های معظم شهدا باشیم.

وی گفت: استان قم به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، از زمان انقلاب اسلامی و در پیروزی انقلاب نقش مهمی را داشته و این روحانیت و مراجع عالیقدر و امام خمینی (ره) بودند که از قم انقلاب را شروع کردند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه در دفاع مقدس رزمندگان و مردم قم در لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب علیهما سلام الله نقش مهمی را ایفا کردند، افزود: این لشکر در اکثر عملیات‌ها خط‌شکن و سرنوشت‌ساز بود و شهدای زیادی را تقدیم کرد.

وی بیان کرد: امروز کسانی که برای امنیت و آرامش مردم در حال خدمت هستند به فرموده رهبری مجاهد فی سبیل الله هستند، همکاران من در نیروی انتظامی در مرز و شهرها و روستاها و جاده‌ها برای امنیت کشور در حال خدمت هستند و بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم کرده‌اند که از این میان حدود ۸ هزار شهید در دفاع مقدس و بیش از ۵ هزار شهید در عرصه نظم و امنیت جانشان را تقدیم کرده‌اند.

سردار اشتری ادامه داد: خانواده شهدای فراجا افتخارشان این است که فرزندانشان هم در دفاع مقدس و هم بعد از آن در مقابله با اشرار و ضدانقلاب و قاچاقچیان ایستاده و جانفشانی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی کشور با تاکید بر اینکه ما باید همیشه خود را مدیون شهدا بدانیم، گفت: امروز اگر مدافعین حرم و امنیت نبودند مواردی مانند حادثه شیراز بسیار اتفاق می افتاد، این‌ها قصد داشتند جاهای دیگری هم امنیت را بر هم بزنند.

وی با اشاره به اهمیت بزرگداشت یاد شهیدان، اظهار کرد: امروز کسانی که فرهنگ شهادت را ترویج می‌کنند دارند با آسیب‌های اجتماعی و با دشمن مقابله می‌کنند و اقتدار کشور را ارتقا می‌بخشند، به این ترتیب شهدا بعد از شهادتشان هم به ما کمک می‌کنند.

سردار اشتری ابراز کرد: در حوادث اخیر تعدادی از بهترین فرزندان کشور به شهادت رسیدند، پیام آن‌ها این است که ما از مسیر مستقیمی که فرمانده کل قوا ترسیم کرده فاصله نگیریم. زیرا عزت و اقتدار ما در این مسیر است. امروز یادکردن از شهدا برای این است بدانیم هدف آنها چه بود. پیام آن‌ها عزت جمهوری اسلامی و استقرار نظم و امنیت و حفظ شعائر و پاسداری از ارزشها و آرامش مردم بود.

فرمانده انتظامی کشور با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی بود، افزود: دشمن با تمام توان وارد شد و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم ولی شکست خورد، هر کس در مقابل مردم ایران و خون شهدا بایستد شکست می‌خورد.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز بین همه اقوام و مذاهب کشور حول محور ایران اسلامی و رهبری اتحاد است، دشمن به دنبال اختلاف قومی و مذهبی است ولی شکست می خورد. ما یک مسیر طولانی را پشت سر گذاشته ایم. مشکلاتی هم داریم اما حتما به قله خواهیم رسید و آینده‌ای روشن در پیش داریم و پیروزی نهایی نزدیک خواهد بود. ما به وعده الهی ایمان داریم و عنایت الهی شامل حال مردم ما خواهد شد.