به گزارش روزگارپرس به نقل از دنیای معدن، امید فلاح با بیان این مطلب گفت: آگاهی و اطمینان از استفاده مستمر از تجهیزات ایمنی توسط کارگران، از جمله نگرانی های دائمی مسئولان HSEE(ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی) در معادن است. زمان بروز حوادث نیز اطلاع از موقعیت مکانی آنها برای انجام عملیات امدادرسانی بسیار حائز اهمیت است.

 

وی افزود: پیشنهاد ایجاد سامانه‌ای برای تشخیص موقعیت دقیق کارگران در معدن مدنظر قرار گرفت. در واقع، طرح ایجاد سامانه بومی‎ هوشمند پایش و نظارت افراد در بخش زیرزمینی، امکان پایش و نظارت آنلاین را برای افراد در سطوح مدیریتی، ایمنی و فنی مجتمع انگوران فراهم می‌سازد.

 

 

مزایای سامانه پایش افراد در بخش زیرزمینی معدن

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران با اشاره به مزایای طرح ایجاد سامانه بومی‎ هوشمند پایش و نظارت افراد در بخش زیرزمینی تصریح کرد: بهبود در بخش ایمنی و کاهش آمار حوادث معدنی و درنتیجه ارتقای بهره‌وری، افزایش سرعت امدادرسانی، پایش آنلاین موقعیت افراد و اطلاع‌رسانی سریع حوادث، از جمله مزایای طراحی سامانه مذکور است.

وی ادامه داد: سیستم هوشمند توسعه داده شده، قابلیت نمایش موقعیت مکانی افراد به صورت محدوده‌ای، قابلیت شناسایی تعداد افراد در مکان شبکه‌بندی شده و حضور و غیاب خودکار آنها، قابلیت گزارش‌گیری از نحوه کارکرد افراد، گزارشات مدیریتی، امکان فراخوانی افراد و امکان نمایش هشدار اعلام شده توسط فرد را دارد.

منبع: روابط عمومی مجتمع معدنی سرب و روی انگوران