به گزارش روز شنبه از روابط عمومی شرکت فرابورس ایران، «امیر هامونی» در میز صنعت خودرو و قطعه‌سازان که با حضور رییس سازمان بورس در محل این سازمان آنلاین برگزار شد، افزود: تحقیق و توسعه در صنعت خودرو پیشتر موضوعی راهبردی بوده که امروزه در دنیا برای بهبود و پیشرفت در این صنعت و ایجاد نوآوری و به روزرسانی آن از سرمایه‌های جسورانه شرکتی بهره می‌برند و در ایران نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

وی اظهار داشت: با تزریق نوآوری، افزایش کیفیت و به‌روزرسانی فناوری و استفاده از ابزارهای مختلف تامین مالی در بازار سرمایه نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی، شتاب‌دهنده‌های صنعت خودرو و غیره، موضوع تامین مالی و وابستگی قطعه‌سازان به خودروسازان داخلی کم شده و حتی می‌توانند محصولات خود را به شرکت‌های بزرگ دنیا نیز بفروشند.

هامونی به تفاهم نامه فرابورس و بورس دمشق اشاره کرد و افزود: طبق این تفاهم‌نامه شرکت‌های ایرانی که در سوریه تولید می کنند می توانند سهام خود را در بورس دمشق معامله کرده و فرابورس نیز کار آنان را تسهیل کند.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، مراودات فرابورس با بورس دمشق در حال انجام است، بنابراین با فعال کردن این حوزه، شرکت هایی که در دمشق تولید دارند برای تامین مالی می ‌توانند از ظرفیت های بورس سوریه برای پذیرش استفاده کنند.

وی به اوراق گام اشاره کرد و گفت: طی جلسه ای با بانک مرکزی، بانک‌های رفاه و مسکن آمادگی خود را برای انتشار اوراق گام اعلام کردند تا بتوانند برای صنعت خودرو و سایر صنایع و زنجیره ارزشی گام هایی مهم بردارند.