سرپرست دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان آب محور امنیت و ضامن توسعه را شعار هفته صرفه جویی امسال عنوان کرد .

سرپرست دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان آب محور امنیت و ضامن توسعه را شعار هفته صرفه جویی امسال عنوان کرد .

محمد حسن حسنی با اعلام این خبر افزود: ۲۵ الی ۳۱  خرداد ماه به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده و برنامه های اطلاع رسانی و آموزش های عمومی زیادی برای ارتقای آگاهی شهروندان و نهادینه کردن فرهنگ استفاده بهینه از آب اجرا می شود.

سرپرست دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا گلستان به تشریح عناوین هفته صرفه جویی در مصرف آب پرداخت و اظهار داشت : جمعه ۲۵ خرداد به عنوان آب ، ارزش های دینی و ملی ،  شنبه ۲۶خرداد ماه ،  خانواده ، فرهنگ و مدیریت مصرف ، یکشنبه ۲۷ خرداد ماه ،  آب ، رسانه و افکار عمومی  نامگذاری شده است.

  حسنی افزود : دوشنبه ۲۸ خرداد ماه به عنوان پساب ، صنعت و محیط زیست ، سه شنبه ۲۹ خرداد ماه ، آب ، اقتصاد و بهره وری ، چهارشنبه ۳۰ خرداد ، آب ، عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی و در نهایت پنج شنبه ۳۱  خرداد ماه به عنوان آب ، آموزش شهروندی و مسئولیت پذیری  نامگذاری شده است.

این مقام مسئول در ادامه اقدامات مهم این دفتر در این هفته را اطلاع‌رسانی هفته صرفه‌جویی آب از طریق رسانه‌ها و مطبوعات محلی ،انجام مصاحبه مدیرعامل با مطبوعات، خبرگزاری‌ها، صداوسیما و یا بازدید از رسانه‌ها ، هماهنگی با صداوسیمای مرکز استان برای تهیه گزارش و انعکاس فعالیت‌های فرهنگی صرفه‌جویی با حضور مدیر عامل و معاونین ، تبلیغات محیطی  ، پخش تیزر و پیام‌های مصرف بهینه آب از طریق رادیو و تلویزیون و سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی ، تقدیر از خبرنگاران فعال در مطبوعات و شبکه‌های استانی که همکاری‌  با این شرکت داشته اند ، هماهنگی با ائمه جماعات مساجد برای تبیین موضوعات مربوط به آب و مصرف بهینه در نمازهای جماعت از مهم ترین اقدامات این دفتر در هفته صرفه جویی در مصرف آب خواهد بود .

سرپرست دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در پایان  به نقش مهم خانواده ها در صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و افزود : همکاری و مشارکت بیش از پیش خانواده‌ها بویژه زنان به عنوان عنصر اصلی خانواده بر رعایت الگوی مصرف ضروری خواهد بود و از خانواده های محترم تقاضا داریم تا حد امکان از مصارف غیر ضرور پرهیز نمایند تا همکاران ما در سراسر استان جهت تامین آب شرب ، پایدار ، سالم و بهداشتی دچار مشکل نشوند .