فرماندار چهارباغ البرز گفت: این شهرستان با توجه به وجود اراضی مستعد کشاورزی به قطب پرورش گل و گیاه در استان و کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری روزگار: قدرت الله شمیرانی  از برنامه ریزی برای تسریع در تبدیل چهارباغ به قطب صادرات گل و گیاه کشور خبر داد و  گفت: هر گونه کوتاهی ادارات در این زمینه پذیرفتنی نیست.

او گفت: از آنجا که توسعه مراکز پرورش گل وگیاه در اولویت نخست چهارباغ قرار گرفته است دستگاه‌های اجرایی مکلف به خدمات رسانی و تسهیل امور در این بخش شده اند.

فرماندار چهارباغ البرز می گوید: مسئولان جهادکشاورزی، بخشداران و شهرداری چهارباغ به صورت میدانی و در تلاشی وافر باید از مراکز پرورش گل و گیاه حمایت و پشتیبانی کنند.

شمیرانی گفت: فرآیند صدور مجوز لازم برای صاحبان مراکز پرورش گل و گیاه را تسریع کنند تا آنان بدون نگرانی و دغدغه فعالیت در این راستا را توسعه دهند.

فرماندار چهار باغ عنوان کرد: با نظر مساعد شورا و شهرداری و همکاری اداره صنعت، معدن وتجارت زمینه برای برگزاری نمایشگاه فصلی و دائمی گل و گیاه در این شهرستان که مهد پروش گل‌های زینتی است فراهم شود.

شمیرانی به گلخانه داران چهارباغ می گوید: با استفاده از بذور اصلاح شده و بهره گیری از روش‌های نوین، افزایش بهره وری و تکیه بر صادرات گل‌های زینتی را در دستور کار قرار دهند.

به گفته فرماندار چهارباغ البرز:  ایجاد پایانه صادرات گل و گیاه از اولویت‌های کاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان قرار دارد و این مهم را تا کسب نتایج مطلوب و در حد انتظار با سرعت و قاطعیت دنبال پیگیری خواهیم کرد.

شهرستان چهارباغ با جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر در غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.