به گزارش روز پنجشنبه از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با بیان اینکه طرح فروش اعتباری کالاهای مصرفی پیش از این با همکاری فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه برقرار بود، گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر بازنشستگان برای افزایش شعبه و مکان های خرید و استفاده از این طرح رفاهی و دسترسی همه بازنشستگان در سراسر کشور به مزایای این طرح، تفاهم نامه ای با شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش منعقد شده تا بیش از ۲۸۰۰ شعبه این فروشگاه در سراسر کشور در طرح خرید اعتباری کالاهای مصرفی مورد استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران قرار گیرد.

وی افزود: سقف خرید اعتباری در این تفاهم نامه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که اقساط آن طی سه ماه، با اقساط مساوی و بدون کارمزد از حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز کسر خواهد شد.

مرتضایی اظهار داشت: طرح جدید که با فروشگاه های افق کوروش اجرا می شود، بدون کارمزد است؛ همچنین در این طرح به جای استفاده از چهار رقم آخر کد ملی به عنوان رمز، از همان رمز اصلی کارت استفاده خواهد شد. ضمن اینکه تخفیف ۱۸ درصدی برای خرید محصولات پگاه همچنان برقرار خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این طرح همچنین شیوه جدیدی در تامین اعتبار کارت بازنشستگان اجرا می شود که طی آن، هر ماه به میزان مبلغ قسطی که از حقوق بازنشسته برای خرید از فروشگاه افق کوروش کسر می شود به اعتبار وی مجددا اضافه خواهد شد.

به گفته مرتضایی، به این معنی که اعتبار این طرح صفر نخواهد شد و بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش صندوق می تواند به صورت مستمر از این تسهیلاتِ بدون کارمزد استفاده کند و اقساط آن را تا ۳ ماه بعد از خرید پرداخت کند، این طرح از اول شهریورماه ۱۴۰۰ در تمامی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش اجرا و مشمولین این طرح بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری هستند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در این طرح نیز مانند طرح خرید از فروشگاه های رفاه نیازی به اعلام به صندوق دار و استعلام وجود ندارد و این تسهیلات اعتباری به صورت خودکار در کارت حقوق بانک صادرات این عزیزان تامین شده است.

مرتضایی فرد یادآور شد: در صورتی که فرد از همه اعتبار طرح استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او نیز متناسب با میزان استفاده کسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: به منظور اطمینان از مراجعه و استفاده شخص بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش از طرح و جلوگیری از سوء استفاده از کارت بازنشستگان، برای خرید اعتباری باید ۵ درصد مبلغ کل خرید به صورت نقدی پرداخت و پس از آن مبلغ باقیمانده از تسهیلات اعتباری طرح کسر شود.