به‌ گزارش گروه فرهنگی از روابط‌عمومی صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری، این صندوق، در تازه ترین دور از مزایده های خود مجموعه های تاریخی زیر را به صورت قرارداد سرمایه گذای مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره برداری مدت معین به متقاضیانی که بالاترین صلاحیت فنی و اقتصادی را داشته باشند، واگذار می کند.

خانه معبودی تبریز، کاروانسرای جانانلو کلیبر و مجموعه کردشت جلفا (استان آذربایجان شرقی)، خانه شریعت، خانه خادم باشی و خانه آصف (استان اردبیل)، خانه نجفی، عمارت هفته و عمارت حاج رئیس بوشهر و قلعه زائر خضرخان تنگستان (استان بوشهر)، غار کتله خور گرماب ، چلپی اوغلو سلطانیه و حمام سالار سلطانیه (استان زنجان)، رباط سنگ بست فریمان و کاروانسرای مهر سبزوار (استان خراسان رضوی)، ساختمان بهداری سراوان، قلعه ناصری ایرانشهر، خانه زعیم ابوئی و ساختمان دادگستری و گاراژ ملک زاهدان و بانک ایران و انگلیس زابل (استان سیستان و بلوچستان)، هتل آپادانا مرودشت و خانه های صالحی، کازرونیان و عطروش شیراز (استان فارس)، عمارت مشیر دیوان و خانه پیرمرادی سنندج (استان کردستان)، حمام حاج شهباز خان، خانه حاج آخوند و خانه رنده کش (استان کرمانشاه)، کاروانسرای چشمک و کاروانسرای گوشه و خانه پور ابوالقاسمی خرم آباد و خانه مستجاب الدعوه بروجرد (استان لرستان)، کاروانسرای کهک دلیجان و خانه میرپنج ضیائی تفرش و کاروانسرای خشکه رود ساوه (استان مرکزی)، مجموعه هگمتانه و خانه ضرابی و حمام ارامنه همدان (استان همدان) و کاروانسرای شمس مهریز و خانه آقایی ها (استان یزد).

انتشار فراخوان عمومی واگذاری ۴۰ مجموعه تاریخی و فرهنگی در ۱۳ استان
روزنامه ایران، ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش میراث آریا، صندوق که مجموعه‌ای غیر انتفاعی و وابسته به دولت است بر اساس بند ز ماده ۱۱۴ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳ در نظر دارد ۴۰ مجموعه تاریخی را طبق مشخصات مندرج در اسناد مزایده از طریق مزایده عمومی دو مرحله‌ای به صورت قرارداد سرمایه‌گذاری در مرمت، احیا، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره‌برداری مدت معین واگذار کند.

اشخاصی که صلاحیت‌های لازم را از نظر کمیته فنی و بازرگانی دارا بوده‌ و بالاترین مبلغ اجاره‌بها را پیشنهاد کرده باشند به‌عنوان برنده مزایده شناخته خواهند شد. برنده مزایده می‌تواند در دوره عملیات تکمیلی مرمت و آماده‌سازی احیا با شرایط مندرج در متن قرارداد و با تایید و موافقت صندوق احیا از بخش‌های تکمیل شده بهره‌برداری و از منافع آن استفاده کنند.

از تمام واجدان صلاحیت و درخواست‌کنندگان دعوت می‌شود از تاریخ نشر آگهی، اسناد مزایده را از دبیرخانه کمیسیون مزایده صندوق احیا به نشانی تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا یا پایگاه اینترنتی صندوق احیا، همچنین پایگاه ملی اطلاع‌رسانی مناقصات یا ستاد الکترونیک دولت دریافت کرده و حداکثر تا ساعت ۱۶ روز چهارشنبه مورخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ مدارک مربوطه را تکمیل و نسبت به تحویل پاکت‌ها به دبیرخانه اقدام کرده و رسید دریافت کنند.

ضمن این که شماره تلفن ۱۷- ۳۳۹۹۲۰۱۶-۰۲۱ برای پاسخگویی به واجدان شرایط شرکت در مزایده در نظر گرفته شده است.

تاریخ گشایش پاکت الف و ب ساعت ۹ صبح روز شنبه مورخ ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ در محل دفتر مرکزی صندوق احیا به نشانی تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا خواهد بود.

پاکت ج روز شنبه ساعت ۹ صبح روز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در محل دفتر مرکزی صندوق به نشانی تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه گشایش می‌یابد و برنده نهایی اعلام خواهد شد.

حضور شرکت کنندگان و یا نمایندگان تام‌الاختیار آن‌ها با ارائه معرفی‌نامه در جلسه گشایش پاکت پیشنهادها اختیاری است.

به پیشنهادهای فاقد امضا، مشروط، مخدوش، ناقص و پیشنهادهایی که پس از تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ دریافت شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تضمین شرکت در مزایده فقط به صورت ضمانت‌نامه بانکی و یا پرداخت نقدی به شماره شبا IR۳۵۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۰۶۶۰۶۳۷۵۰۶۹ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، قابل واریز خواهد بود.

مدت اعتبار ضمانت‌نامه بانکی تضمین شرکت در مزایده می‌بایست با مدت اعتبار پیشنهادها (سه ماه) برابر باشد. پیشنهادهایی که برای مدت کمتری اعتبار داشته باشند، رد خواهند شد.

به پیشنهادهای فاقد سپرده، سپرده‌های مخدوش، سپرده‌های کمتر از میزان مقرر، چک‌های شخصی و مانند آن‌ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

شرکت در مزایده و دادن پیشنهاد تحت هیچ شرایطی حقی برای شرکت‌کننده ایجاد نخواهد کرد و صندوق احیا در رد یا قبول یک یا تمام پیشنهادها مختار است.

هزینه درج آگهی در روزنامه، کارشناس رسمی دادگستری و F.S از برنده مزایده دریافت خواهد شد. ضمن این که سایر جزئیات و اطلاعات در اسناد مزایده درج شده است و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دست بافت و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی مراجعه کنند.