ایمان گودرزی: «بیچاره هوادار!» این جمله را به وفور از پیشکسوتان استقلال می‌شنویم. دلیلش هم کاملاً واضح است؛ استقلال حتی صدرنشین هم باشد آن قدر حواشی از سر و کله باشگاه فرو می‌ریزد که جمع‌کردنش کار یک مدیر و دو مدیر نیست. درست زمانی که این تیم باید حظ صدرنشینی خود را ببرد و با رقبا رقابتی سالم داشته باشد، حواشی تیم را محاصره کرده و اجازه نمی‌دهند که تمرکزی برای رقابت باقی بماند. جدیدترین حاشیه‌ای که این روزها سوژه نخست رسانه‌ها است، بحث جعل سربرگ فدراسیون و جعل امضای یکی از اعضای هیأت مدیره استقلال است. این روزها انگشت اتهام را سمت خطیر نشانه رفته‌اند و کار به کمیته اخلاق کشیده شده است. همین حواشی طوری جلوه‌گری می‌کند که دیگر هیچ کس از ماجرای «وار» در بازی دربی حرفی به میان نمی‌آورد و از سوی دیگر ماجرای کسر امتیاز هم خودش به تنهایی توی دل هواداران استقلال را خالی می‌کند. در چنین شرایطی باید به هواداران حق داد که این روزها مضطرب باشند، نگران از دست دادن امتیاز و همچنین حکم‌هایی که شاید آنها را شگفت‌زده کند. به همین دلیل به سراغ کاظم اولیایی رفتیم تا از چند و چون ماجرا بیشتر مطلع شویم.

حواشی استقلال را محاصره کرده است. ماجرای جعل سربرگ فدراسیون و همچنین جعل امضای آقای خانی چیست؟

من می‌گویم اگر معرفت دارند جامعه هواداری را با این اخبار آزار ندهند. در مورد جعل امضای آقای خانی که گفته می‌شود باید اینطور توضیح دهم که اصلاً جعلی در کار نبوده است؛ برای اجاره خانه بلانکو نیاز به امضای آقای خانی بوده است که چون او نبوده به جای ایشان امضا کرده‌اند. این کار کاملاً قانونی است و جعل محسوب نمی‌شود؛ چون از ۲۴ تیر ۱۴۰۲ تمامی اعضای هیأت‌مدیره به غیر از خانی حق امضای دوم که متعلق به اعضای هیأت‌مدیره است را طبق یک مصوبه هیأت‌مدیره به فرشید سمیعی تفویض کرده است. پس استقلال در مورد جعل امضای خانی به مشکل نمی‌خورد. اما در خصوص جعل سربرگ فدراسیون باید بگویم شجاعت به خرج دادند و زمانی که پرونده ساپینتو در کمیته انضباطی فیفا بود و با اتلاف وقت ممکن بود که مشکلی برای استقلال پیش آید، در روزی که کسی در فدراسیون نبوده فوراً نامه‌ای را با عجله زده‌اند تا استقلال در موعد مقرر به مشکل نخورد. بعید است که در این زمینه هم مشکلی پیش آید، اما در نهایت کمیته اخلاق در این خصوص تصمیم‌گیری کرده و ادله‌های باشگاه را بررسی می‌کند. نباید کم لطفی کنند و با ایجاد شائبه استقلال را به حاشیه ببرند. فکر می‌کنم این مسائل را مطرح می‌کنند تا تمرکز استقلال را به هم بریزند. این روزها باید مدیرعامل استقلال دنبال تأمین منابع مالی برای باشگاه باشد، اما طرح چنین مسائلی تمرکز مدیرعامل را به هم می‌ریزد.

فکر می‌کنید که آقای خطیر با طرح چنین مسائلی در خطر است؟

چرا باید آقای خطیر به خطر بیفتد؟! شخص دیگری این کارها را انجام داده است. به خطیر که منفعتی نرسیده است.

خیلی‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند که آقای خطیر به دلیل حواشی جدید از استقلال کنار گذاشته می‌شود؟

اصلاً اینطور نیست. مهم‌ترین چیز ثبات مدیریت است و نباید دوباره کار را به نفر جدیدی بدهند.

هیچکس در استقلال امضا جعل نکرد!

موضوع دیگری که این روزها هواداران را نگران و مضطرب کرده بحث کسر احتمالی امتیاز است، در این خصوص هم توضیح می‌دهید؟

به نظر می‌رسد اگر استقلال تاکنون تخلفی کرده بود کمیته انضباطی علیه این تیم رأی می‌داد. کمیته انضباطی که با ما تعارف ندارد. نکته اینجا است که استقلال اول فصل به دلیل قانون سقف بودجه نتوانست بازیکن جذب کند و حالا هم که بحث کسر امتیاز به خاطر قراردادها است در معرض خطر قرار دارد. یعنی ضرر استقلال دوسویه است. اما مطرح کردن این موضوع صرفاً برای لطمه زدن به استقلال است و قصد فرافکنی دارند.

ماجرای خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به کجا کشید؟

خصوصی‌سازی خیلی خوب است و من خودم طرفدار این قضیه هستم اما نه بدون ‌فکر باید این کار درست انجام شود. اگر به شیوه‌ای که الان قصد دارند خصوصی‌سازی کنند هیچ اتفاق مثبتی نمی‌افتد. باید خصوصی‌سازی کاملاً کارشناسی انجام شود تا باشگاه‌ها به مشکل نخورند ضمن اینکه بسته حمایتی دولت هم شامل استقلال و پرسپولیس هم شود.

شما نگران صدور مجوز حرفه‌ای بودید، این اتفاق قرار است چه زمانی بیفتد؟

فعلاً تا اردیبهشت زمان داریم. اگر خصوصی‌سازی درست انجام شود، صدور مجوز حرفه‌ای را هم می‌گیریم و قطعاً خبرهای خوبی در راه خواهد بود.

هیچکس در استقلال امضا جعل نکرد!

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸