شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۷۳۲ واحدی معادل ۰.۰۵ درصد به یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۴۶۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۵۳ واحدی به ۲۰ هزار و ۸۵۹   واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری “روزگار پرس” ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات سومین روز کاری هفته (سه شنبه ششم مهرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۸۲ واحدی معادل ۰.۰۵ درصد به رقم ۳۵۵ هزار و ۸۸۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۴۰۹  واحدی، عدد ۴۱۹ هزار و ۵۵۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۸۸۹ واحدی به رقم ۴۶۴  هزار و ۷۳۶ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۹۶۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۳۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۱۴۰ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۴ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۶۱۷ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۰۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارسان، شبندر، وغدیر، شیراز، شتران و شپدیس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فولاد، رمپنا و فخوز، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری بازار سرمایه در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۱۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۳۷۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۷ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ولپارس(لیزینگ پارسیان) با ۴.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای واعتبار، خپویش، رتکو و تکمبا بود. همچنین نماد معاملاتی کدما (معدنی‌ دماوند) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سنیر، کپشیر، دلقما و ختور قرار گرفتند.