نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دشمن با سلاح تحریم به جنگ ملت ما آمد و در همان آغاز تبلیغ کرد که تحریم‌های شکننده در چند ماه آینده مقاومت مردم ایران را در هم می‌کوبد ولی مردم ما مقاومت را سرلوحه خود قرار دادند.

به گزارش روزگار به نقل از ایسنا، عبدالحسین روح الامینی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: بیش از چهار دهه است که دشمنان در راهبردهای اساسی خود در ارتباط با کشور ما بحران سازی می‌کنند، بحران‌های مختلف و متعددی را از آغاز انقلاب تا امروز شاهد بوده‌ایم که دشمن با ابزارهای رسانه‌ای گسترده کاه را کوه جلوه داده است و بحران سازی یعنی آشفته سازی و اضطراب آفرینی. ما به دشمن می‌گوییم که راه رسم برخورد با بحران‌ها را آزموده و آموخته‌ایم و نشان داده‌ایم که چگونه می‌توان بحران‌ها را از سر گذراند، دشمن از این طریق به اهداف شیطانی خود نمی‌رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب و آحاد مردم ایران و مجلس انقلابی و همه شما برادران و خواهران «شتر در خواب بیند پنبه دانه». بیش از چهار دهه است که شما بذر ناامیدی در اذهان مردم ما می‌ریزید و هرگز موفق نبودید که مردم ما را ناامید کنید؛ زیرا ما تابع فرهنگی هستیم که امید را از جنود عقل و یاس و ناامیدی را از جنود جهل می‌داند. آنقدر نقطه‌های امیدآفرین در زندگی امروز و فردای ما هست که هرگز نمی‌توانیم به ناامیدی کشیده شویم. ما در انتظار ظهور شخصیتی هستیم که باید از پس پرده غیبت بیرون آید و جهان را به نور عدل روشن گرداند، ما خود و انقلاب خود را برای آن روز جهانی و حاکمیت جهانی آماده می‌کنیم و در سابقه تاریخی ما به خوبی ثبت است که ما می‌توانیم. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن با سلاح تحریم به جنگ ملت ما آمد و در همان آغاز تبلیغ کرد که تحریم‌های شکننده در چند ماه آینده مقاومت مردم ایران را در هم می‌کوبد ولی مردم ما مقاومت را سرلوحه خود قرار دادند، ما فرزندان مکتب قرآنی هستیم ما از مکتب پرشور عاشورا نیرو می‌گیریم، ایستادگی مکتب ما است. شعار محوری انقلاب ما «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ» است. ما راه‌های مبارزه با تحریم را پیدا کردیم و شماها را دور زده و می‌زنیم. دشمن باید در آرزوی در هم شکستن مقاومت ملت ایران ما باشد که هرگز این آرزو برآورده نخواهد شد. شما می‌خواستید ما تسلیم شما شویم و ما نمی‌شویم‌. 

وی در ادامه تاکید کرد: دولت از نیمه راه عبور کرده و امیدواریم تذکرات همیشگی در حوزه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، دارویی، بیمه، تامین نهاده‌ها برای توسعه تولید در کشاورزی و صنعت و افزایش صادرات را بیشتر توجه کند و مدیران میانی را که در این دو سال آزموده‌اند ارزیابی کند و از تغییرات لازم و ضروری ابایی نداشته باشد. اگر در کلان دولت، در جابجایی وزیران معذوراتی دارید که نباید داشته باشید بدون رودربایستی در حوزه‌های میانی دستتان باز است و افرادی را که در امتحان مسئولیت نمره خوبی ندارند به موقع جابجا کنید تا امیدافزایی در میان مردم و نخبگان شتاب لازم را پیدا کند. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ضرورت ملی و حیاتی نوسازی رسانه‌ای کشور به خصوص رسانه ملی و دولت و آرایش جدی و با همت جهادی در جهاد تبیین و توجه به تذکرات جدی چهارگانه مقام معظم رهبری در دیدار هفته دولت باعث پیشگیری از خسارت‌های سنگین و غیرقابل جبران می‌شود. امور رسانه‌ای نباید به کسانی که رسانه را صرفا در جزوه‌های مقدماتی آموزشی خوانده‌اند سپرده شود.