مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام میزان خسارت اولیه به محورهای ارتباطی این استان ناشی از بارش ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها را ۴۸ میلیارد تومان اعلام کرد.

سید زاهدین چشمه خاور اظهار داشت: بدلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل و آب بردگی در مسیرها ، خسارات شدیدی به زیرساخت‌های محورهای ارتباطی استان ایلام وارد شد.

وی با بیان اینکه در اثر وقوع سیلات هفته گذشته ۲۹ محور از راه های استان آسیب دیده است، افزود: بر اثر وقوع سیلاب شهرستان های ایلام، چوار، هلیلان، مهران، دهلران و چرداول دچار آسیب شدند که از جمله آنها پل ها و ابنیه فنی و جسم راه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: دهلران_مورموری _دشت عباس(شهرستان دهلران)، ایلام_چنارباشی_بدره(شهرستان ایلام)، قبله _گنجوان_بانخشک_سرچم دهارون(شهرستان چوار)، پل سیمره شابداغ (شهرستان هلیلان)،مهران کمربندی جنوبی(شهرستان مهران) و سرابله_حمیل_شباب شهرستان چرداول از جمله محورهای ارتباطی استان بوده که خسارت شدیدی به جسم راه و ابنیه های فنی وارد شده است.

چشمه خاور ادامه داد: بلافاصله بعد از وقوع سیلاب بازگشایی راه ها انجام شد، در حال حاضر تیم های کارشناسی مجرب این اداره کل در کنار راهداران برای بازدید از جسم راه ها و ابنیه های فنی اعزام شده است تا راهکارهای مناسب را جهت تعمیرات اساسی ابنیه های آسیب دیده ارائه دهند.