مدیرکل امور مالیاتی استان در جمع رسانه ها؛
تلاشهای استاندار برای انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام ستودنی و شایسته تقدیر است
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: تلاشها، پیگیری ها و رایزنی های بی وقفه، مستمر و شبانه روزی دکتر بهرام نیا استاندار ایلام برای انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به استان ایلام، ستودنی و شایسته تقدیر است.

به گزارش روزگار ایلام؛ غلامرضا جنتی صبح امروز(چهارشنبه ۱۸ آبان‌ماه) در جمع رسانه های دیداری و شنیداری استان اظهار داشت: هوشمندسازی سیستم مالیاتی در طول یکسال گذشته هفت هزار پرونده به پرونده های مشاغل مالیاتی استان اضافه می کند.

وی افزود: رسیدگی به پرونده های مهم مالیاتی استان در این سه ماه با جدیت دنبال شده و رضایت مندی مودیان قبل از وصول مالیات یکی از اولویت‌های مهم در اداره کل امور مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه با رسیدگی به پرونده های مهم مالیاتی، درآمد استان ایلام نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، ادامه داد: یکی از منابع درآمدی استان سهم چهار درصدی ارزش افزوده مربوط به درآمدهای عمومی است که می تواند زمینه اختصاص اعتبار به شهرداری های، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری را فراهم کرده و موجب ارتقای وضعیت زیر ساخت های شهری و روستایی شود.

جنتی با تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای پیگیری انتقال پرونده نفت و گاز غرب بیان داشت: انتقال این پرونده به استان ایلام می تواند در چند بخش در حوزه درآمدی و اقتصادی استان تأثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از منابع درآمدی در موضوع انتقال پرونده بحث آلایندگی شرکت نفت و گاز غرب کشور است که تاثیر زیادی در راستای اختصاص اعتبار لازم به استان، شهرها و بخش های تحت تاثیر آلایندگی این شرکت خواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام یادآور شد: با رسیدگی به آلایندگی پرونده نفت و گاز غرب می توان زمینه اختصاص اعتبار به دهیاری ها و بخش هایی که تحت تاثیر این آلایندگی قرار می گیرند، را فراهم کرد.