مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام گفت: هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی استان به شبکه سراسری برق متصل هستند و تامین برق این مناطق از طریق ۱۹ پست فوق توزیع صورت می گیرد.

به گزارش روزگار از ایلام؛ ولی‌الله ناصری امروز (شنبه ۱۴ آبان ماه) اظهار داشت: مجموع مشترکان شرکت برق استان ۲۵۰ هزار مشترک است که از طریق ۱۲۵ فیدر توزیع به صورت فشار متوسط در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی افزود: شش هزار و ۶۶۰ دستگاه ترانسفورماتور در ایلام وجود دارد که با ظرفیت حدود یک هزار MVA در مناطق شهری و روستایی استان پراکنده هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام یادآور شد: هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی استان به شبکه سراسری برق متصل هستند و تامین برق این مناطق از طریق ۱۹ پست فوق توزیع صورت می گیرد.

ناصری با اشاره به اینکه کاهش تلفات و پرت برق از برنامه های این شرکت است، بیان داشت: هم اکنون میزان تلفات برق در استان ۱۱ درصد است که از این منظر به میانگین کشوری نزدیک هستیم و تلاش برای کاهش آن به زیر ۱۰ درصد از برنامه های در دست اجراست.

وی به کاهش نزولات آسمانی و افزایش مصرف در تابستان امسال اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با برنامه ریزی صورت گرفته از طریق وزارتخانه و هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی نسبت به جابجایی ساعت کاری ادارات در فصل تابستان اقدام شد که این رویه باعث شد در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد مصرف این مراکز کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام مسئله استخراج رمزارزها را در سال های اخیر از معضلاتی برشمرد که باعث بالا رفتن مصرف برق شده است که با انجام بازدیدهای دوره ای ، مستمر و دریافت گزارش های ماموران از طریق پایش مصرف مشترکان مشکلی در این زمینه نداریم و عمده مراکزی که به صورت غیرمجاز اقدام به استخرام رمزارز کرده اند، شناسایی و برخورد قانونی با آنها صورت گرفته است.