ایمان گودرزی؛ شب گذشته خبر رسمی تمدید قرار داد ارسلان مطهری با تیم استقلال منتشر شد. خبری که به ظاهر باید هواداران را خوشحال می‌کرد اما به نظر می‌رسد استقلالی ها ترجیح می‌دادند عکس بازیکن جدید و یا بازیکنی که قراردادش به پایان رسیده است را با پیراهن فصل استقلال در حال قرارداد بستن ببینند.

از زمان رفتن فرهاد مجیدی از استقلال این تیم دچار تغییر و تحولات و حواشی بسیار زیادی شده، از تعلل در انتخاب سرمربی تا جدایی بازیکنان و تمدید نکردن با بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده است. شاید این مساله موضوعی تکراری در فوتبال ایران باشد، اما صبر هواداران استقلال را به مرحله سر ریز شدن رسانده است.

مدیریت استقلال به جای تمدید با بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده در حال تمدید با بازیکنانی است که هنوز قرارداد دارند و این تمدیدها یک معنی بیشتر نمی‌دهد؛ افزایش دستمزد. تا این لحظه مدیران استقلال با سید حسین حسینی و ارسلان مطهری که در اواخر فصل گفته می‌شد از تیم جدا خواهد شد و با تیم قرارداد داشتند تمدید کرده‌اند و بازیکنانی مثل وریا غفوری و سیلوا، که نقش مهمی در خط دفاعی نیم فصل دوم استقلال داشت بلاتکلیف هستند. آبی پوشان تا این لحظه ۴ بازیکن جدید به خدمت گرفته ‌اند و با دو بازیکن تمدید کرده‌اند و شاید به جرات می‌توان گفت تکلیف ۶۰% شاکله اصلی تیم قهرمان فصل گذشته مشخص نیست و روی هواست. پس باید به هواداران این حق را داد که انتظار داشتند نیمه شب گذشته عکس کاوه رضایی را با سردار آجورلو در صفحه های رسمی استقلال ببینند نه تمدید ارسلان مطهری که حساب چندانی هم روی حضور او در ترکیب فصل بعد استقلال نمی‌شد.

بازیکن آزاد روی هوا؛ تمدید با نفراتی که قرارداد دارند در اولویت!

در سال های گذشته همین اتفاق برای سرخ پوشان پایتخت نیز رخ داد. زمانی که با بازیکنانی مثل کنعانی زادگان، عبدی و حتی سرمربی آنها یحیی گل محمدی با وجود داشتن قرارداد دوباره تمدید کردند و رقم دستمزد آنها را بالا بردند.

بازیکن آزاد روی هوا؛ تمدید با نفراتی که قرارداد دارند در اولویت!

در فوتبال دنیا این اتفاق فقط برای ستاره های زیر ۲۳ سال اتفاق می‌افتد. باشگاه با تمدید قرار داد با ستاره جوانش سعی می‌کند که هم با دستمزد بیشتر بازیکن را در تیم راضی نگه دارد و هم اگر زمانی قصد فروش این بازیکن را داشت بتواند سود فوق العاده چشمگیری از آن انتقال به دست آورد. در سطح بالای فوتبال جهان همیشه با بازیکنان بالای ۲۸ سال با احتیاط خاصی قرارداد تمدید می‌شود و همیشه به دنبال بهترین گزینه ها با کمترین سن ممکن هستند. اما مثل اینکه مدیران داخلی از این تمدید روی قراردادهای باقیمانده فقط یک چیزی شنیده‌اند و اولویت بندی تیم بستن برای شروع لیگ را درست متوجه نشده‌اند. در همین استقلال با امیرحسین حسین‌زاده که پدیده آبی‌ها بود قرارداد دوساله بسته شد و حتی پس از درخشش این ستاره هم در طول فصل اقدامی برای تمدید او انجام نشد.

این تمدیدهای بی حساب کتاب در نهایت نه به ضرر بازیکن است و نه مدیران موقتی؛ تنها باشگاه متضرر می‌شود و هواداران هستند که حرص می‌خورند و تاوان این ندانم کاری ها را می‌دهند، کمی حرفه ای دقت کنید!

بیشتر بخوانید:

۲۵۴ ۲۵۸