پردرآمدترین ستاره «یوتیوب» در جهان، یک کودک نُه‌ساله است که میلیون‌ها‌نفر ویدئوهای منتشره او درباره معرفی و بررسی اسباب‌بازی‌های جدید را می‌بینند و به‌اشتراک می‌گذارند. کارشناسان نشریه Forbes گفته‌اند که «رایان کاجی» اهل تگزاس (آمریکا)، طی یک‌سال فعالیت در «یوتیوب» بااین‌روش، ۲۲میلیون‌دلار کسب درآمد داشت که رقمی قابل‌توجه برای فردی در سن‌وسال اوست؛ او که متولد ۶ اکتبر سال ۲۰۱۱ است؛ با کانال مفرح خود تحت‌عنوانِ Ryan ToysReview به این ثروت دست یافته. در گزارش امروز می‌خواهیم از کودکانی نام ببریم که ثروتمندترین کودکان معروف جهان هستند و اگرچه مانند «کاجی»، یک پولدارِ خودساخته نیستند؛ اما به‌هرحال اندوخته‌ای افسانه‌ای دارند.

شاهزاده جرج کمبریج
اولین رتبه ‌فهرست به او تعلق دارد: جرج الکساندر لویی متولد ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۳ و اولین فرزند شاهزاده ویلیام و کاترین (دوک و دوشس کمبریج). ازآنجاکه خانواده سلطنتی انگلیس، از ثروتمندترین خانواده‌ها در جهان هستند؛ پس این عضو کوچک خانواده، کم‌سن‌ترین میلیاردر جهان تبدیل شده است؛ آن‌هم با رقم یک‌میلیارددلار!

ناکس و ویوین جولی‌-پیت
دوقلوهای زوج جذاب هالیوودی؛ برد پیت و آنجلینا جولی که در ۱۲جولای ۲۰۰۸ متولد شده‌اند و حال، ۱۲ساله‌اند. تولد جنجالی آن‌ها خودش تبدیل به یک اتفاق پرسود برای خانواده شد؛ به‌طوری‌که حق انتشار اولین تصویر بچه‌ها به‌مبلغ ۱۴میلیون‌دلار فروخته شد! دارایی خالص آن‌ها اکنون به مبلغی حدود ۶۷.۵میلیون‌دلار رسیده.

دانیلین برکهد
او در ۷ سپتامبر ۲۰۰۶ متولد شد و درحال‌حاضر ۱۴ساله است. مادرش مدلی‌ست که در دنیای رسانه به‌نامِ آنا نیکول اسمیت شهرت دارد؛ ازدواج جنجالی او با هوارد مارشال؛ ‌میلیاردری ۹۰ساله که صاحب یکی از عظیم‌ترین کارتل‌های نفتی جهان بود، باعث شد تا فرزند او حالا صاحب ثروتی ۵۹میلیون‌دلاری شود.

نیک دالویسیو
بی‌شک فردی‌که در ۱ نوامبر ۱۹۹۵ متولد شده و ۲۵سالگی را رد کرده، کودک نیست؛ درست؛ اما او زمانی ثروتمند شد که نوجوان بود؛ درواقع، یک بچه‌ نابغه‌ که در سن ۱۵سالگی، برنامه‌ای به‌نام Summly را نوشت و با فروش آن به یاهو به‌مبلغ ۳۰میلیون‌دلار، پولدار و وارد این‌فهرست شد.

والنتینا پالوما پینو
ازدواج سلما هایک؛ بازیگر مکزیکی آثار مطرحی نظیر «فریدا» با فرانسوا-هانری پینو؛ مدیر‌عامل اجرایی و رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ «کرینگ» در روز ولنتاین، منجر به تولد دختری در ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۷ شد که حالا ۱۳ساله است. دارایی خالص والنتینا، ۱۲میلیون‌دلار است که با ارثی که خواهد برد، ثروتی هنگفت خواهد شد.

ابیگیل برسلین
از خردسال‌ترین کاندیداهای جایزه اسکار که اولین تبلیغ را در سه‌سالگی و اولین فیلمش «نشانه‌ها» را در پنج‌سالگی بازی کرد. بازی در «میس سانشاین کوچولو» در سال ۲۰۰۶؛ یعنی وقتی ۱۰ساله بود (او متولد ۱۴ آوریل ۱۹۹۶ است) باعث شد موفقیت و پول به‌سمتش سرازیر شود. او ۱۲میلیون‌دلار پول دارد.

جیدن اسمیت
فرزند ویل اسمیت و جادا پینکت که در ۸ جولای ۱۹۹۸ به‌دنیا آمده و ۲۲ساله است. وقتی در فیلم «در جست‌وجوی خوشبختی» بازی کرد، فرزند یک پدر پولدار بود؛ اما با درخشش در «بچه کاراته» خودش دستمزد کلان گرفت و با ورود به موسیقی رپ، دارایی‌‌اش را به هشت‌میلیون‌دلار رساند.

ال فانینگ
خواهر کوچک‌تر داکوتا؛ که هم در عرصه بازیگری و هم در عرصه مدلینگ کار کرده و ازاین‌طریق، به پنج‌میلیون‌دلار دست یافت و جزو ثروتمندترین کودکان جهان شد. او در ۹ آوریل ۱۹۹۸ متولد شده و اکنون ۲۲ساله است که با فعالیت‌های بیشتر، درآمد بیشتری را هم کسب کرده و می‌‌کند.

ریکو رودریگز
او نیز یک کودک‌بازیگر است که با موفقیت دراین‌عرصه به پول فراوان رسید: چهارمیلیون‌دلار! راه شهرت او با بازی در مجموعه Modern Family آغاز شد؛ ریکو که متولد ۳۱ جولای ۱۹۹۸ است و حالا ۲۲سال دارد، درآن‌زمان تنها ۱۱سال داشت که سن کمی برای گرفتن چک‌های حرفه‌ای با مبالغ بالاست.

جیلن بلدسو
دانش‌آموزی که از سن ۱۲‌سالگی کسب‌وکار خود را در حوزه فناوری آغاز کرد و اکنون، یک کارآفرین شناخته‌شده است. شرکت او با‌عنوان
Bledsoe Technologies درزمینه گرافیک و طراحی وب‌سایت با گستره خدمات بین‌المللی فعالیت دارد. او که در ۲۶ مارس ۱۹۹۸ متولد شده، حالا جوانی ۲۳ساله با ۳.۵میلیون‌دلار ثروت است.