ایمان گودرزی؛ استقلال در بازی با نساجی عملکرد فوق‌العاده خوبی داشت و پس از چند نتیجه ضعیف به یک برد شیرین دست پیدا کرد. این پیروزی تا حد زیادی فشارها را از روی کادر فنی و بازیکنان این تیم برداشت و باعث شد با روحیه خوبی راهی تعطیلات شوند. پیش از این مسابقه و در دو هفته‌ای که استقلال چندان خوب نتیجه نمی‌گرفت پیشکسوتان استقلال انتقاداتی از عملکرد ریکاردو ساپینتو داشتند که با واکنش سرمربی پرتغالی همراه شد. این واکنش ناراحتی چند پیشکسوت از جمله منصور رشیدی را به دنبال داشت. او در گفت و گو با روزگار پرس در خصوص این دلخوری و شرایط استقلال و تیم ملی صحبت‌های جالبی مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید:

شرایط فعلی تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شرایط تیم اصلاً مناسب نبود برد مقابل نساجی روحیه بسیارخوبی به تیم داد. فصل گذشته تیم جوانی داشتیم و انتظار می‌رفت دو یا سه فصل آنها را کنار هم ببینیم، اما این‌طور نشد. این فصل بازیکنانی به تیم آمدند که با نظر ساپینتو جذب نشده بودند. وقتی مربی یکی دو ماه قبل از شروع لیگ به تیم اضافه می‌شود برای عادت کردن به شرایط و هماهنگی نیاز به زمان دارد. باید فرصت بدهیم و تحمل داشته باشیم، تا هفته هفتم یا هشتم نمی‌شود ایراد فنی به تیم وارد کرد. ان شاالله که هفته به هفته بهتر شویم و فیفا دی پیش رو فرصت بسیار مناسبی برای برطرف کردن نقاط ضعف تیم است.

نقطه ضعف تیم ساپینتو را چه می‌دانید؟
این تیم تاکتیک ندارد و هماهنگ نیست. شانس آوردیم که سیدحسین را داریم وگرنه شرایط خیلی بدتری داشتیم. ما ۴، ۵ سال پیش در خط میانی تیم بازیکنانی مثل امید ابراهیمی و علی کریمی را داشتیم که خط هافبک و شروع حملات را رهبری کنند. از آن زمان تا به حال ما هیچ جایگزینی برای آنها پیدا نکرده‌ایم. وقتی هافبکی نباشد که موقعیت‌سازی کند نباید از مهاجمان خود انتظار گل زده داشته باشیم. ساپینتو با سردرگمی ترکیب‌هایش را انتخاب می‌کند. یامگا در پست دفاع راست جواب نداد، این بازیکن سرعتی و دریبل زن است و می‌تواند گل بزند. ما گفتیم یامگا به درد پست دفاعی نمی‌خورد و نباید دور از محوطه باشد که آقای ساپینتو ناراحت شد و به ما که این همه جام کسب کردیم و افتخار به دست آوردیم گفت علم ندارید. انتقادی که از سر دلسوزی و سازنده است چرا باید باعث دلخوری شود؟ ما انتقاد بی‌موردی نکردیم و هر چه گفتیم از سر دلسوزی بود، مگر ما به‌دنبال جایگاه او و سرمربی شدن در تیم هستیم که بی‌جهت انتقاد کنیم؟

رشیدی: آقای ساپینتو ما علم نداریم؟

نظر شما در مورد بازگشت کی‌روش و برکناری اسکوچیچ چیست؟
این قصه سر درازی دارد. ما از روز اول موافق آمدن اسکوچیچ نبودیم. به‌عنوان هوادار تیم ملی نمی‌خواستیم فردی با رزومه اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی بنشیند. مربیان ایرانی با رزومه بهتر و تجربه بیشتری نسبت به او وجود داشتند. همان زمان هم این حرف‌ها را گفتیم. حالا بعد از اینکه ۱۵، ۱۶ بازی روی نیمکت تیم نشست و نتایج خوبی کسب کرد نظرمان عوض شد و گفتیم می‌تواند با این تیم موفق شود اما زمانی که باید نگهش می‌داشتند، رفت. باید می‌ماند، مگر کی‌روش می‌تواند تیم را از گروه بالا ببرد؟ کی‌روش در اواخر دوره گذشته‌اش خیلی به فوتبالی‌ها توهین کرد و رفت، نباید او را بر می‌گرداندند. اگر قرار است بعد از کی‌روش نکونام مربی شود چرا او را کنار دست اسکوچیچ نگذاشتند؟

به نظر شما چه عامل باعث ایجاد این حواشی شد؟

مدیریت بد فدراسیون عامل تمام این اتفاقات و دودستگی‌های تیم ملی شد. بازیکنان به همین خاطر به خودشان جرأت دخالت در تیم و کار سرمربی را دادند.

در حال حاضر در لیگ برتر گلرهای آماده‌ای حضور دارند که مدعی حضور در تیم ملی هستند؛ پیراهن شماره یک تیم ملی حق کدام گلر است؟

گلرهای بسیار خوبی داریم. بیرانوند یکی از آنهاست که لژیونر شد و برگشت اما از نظر من آماده‌ترین دروازه‌بان حال حاضر سیدحسین حسینی است. درست است شاگرد ما بوده اما بی‌تعصب یکی از روی فرم‌ترین گلرهای حال حاضر ایران است. از نظر بدنی، ذهنی و تجربه کاملاً مستعد گرفتن این جایگاه است. دروازه‌بانان جوان بسیار خوبی در لیگ این فصل داریم اما تجربه کافی برای حضور در جام جهانی را ندارند. به نظر من اینکه بیرانوند آمار بهتری تا اینجای فصل نسبت به سیدحسین داشته دلیلش خط دفاع بهتر پرسپولیس نسبت به استقلال است وگرنه حسینی با این خط دفاع نمایش بسیار بهتری داشت.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۱