باشگاه‌های لیگ برتر باید حداقل ۴ مورد مثبت ویروس کرونا را در تیم خود داشته باشند تا اینکه یک مسابقه لغو شود.

به گزارش روزگار پرس و به نقل از ساکرنت، باشگاه‌های لیگ برتر باید حداقل ۴ مورد مثبت ویروس کرونا را در تیم خود داشته باشند تا اینکه یک مسابقه لغو شود.

این تغییر پس از انتقاد از نحوه سوء استفاده برخی باشگاه ها از قوانین قبلی صورت می گیرد. اگر یک باشگاه نتواند ۱۳ بازیکن بیرون زمین و یک دروازه بان را از لیست تیم خود یا بازیکنان زیر ۲۱ سال با تجربه مناسب به میدان بفرستد، مسابقه به تعویق می افتد.

این باور رو به رشد وجود داشت که تیم هایی که با غیبت بازیکنان کلیدی آسیب می بینند از انعطاف پذیری در قوانین برای لغو مسابقات استفاده می کنند.

از زمانی که اومیکرون منجر به افزایش بیماری ها در بین بازیکنان و کارکنان در دسامبر شد، ۲۲ بار بازیها در لیگ برتر به تعویق افتاد.

کریستین پرزلو، مدیر اجرایی استون ویلا اخیراً گفته که قوانین مناسب نیستند، در حالی که مدیر تاتنهام از تصمیم لیگ برای به تعویق انداختن دربی شمال لندن برابر آرسنال خشمگین بود.

در بیانیه لیگ برتر آمده است: پس از جلسه امروز با نمایندگان باشگاه ها، دستورالعمل تعویق بازی کووید-۱۹ لیگ برتر به روز شده است.

از این پس، اگر باشگاهی به دلیل کمبود بازیکنان به دلیل کووید-۱۹ درخواست تعویق انداختن مسابقه را دهد، باید حداقل ۴ مورد مثبت در تیم خود داشته باشد. این قوانین از دیدار مجدد بین برنلی و واتفورد در ۵ فوریه اعمال خواهد شد.

برخی از مدیران ارشد لیگ شکایت کرده بودند که تغییر قوانین در اواسط فصل می‌تواند آنها را مجبور کند در صورت ابتلای چهار بازیکن به کووید، با تیم‌های ضعیفشان بازی کنند، اما گزارش شد که هیچ باشگاهی در جلسه روز چهارشنبه با این تغییر مخالفت نکرد.