شهرام عظیمی رییس کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال اظهار داشت: پس از برگزاری جلسه هم‌اندیشی با مدیران عامل و سرمربیان باشگاه‌های لیگ برتری، انجام نظرسنجی و مباحث مطرح شده در کمیته تعیین وضعیت تیم‌ها، مقرر شد لیگ برتر امسال با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از دوم آبان با شرکت ۱۴ تیم پیکان، سایپا، سپاهان، فولاد سیرجان، شهرداری ارومیه، شهرداری گنبد، شهداب یزد، شهرداری ورامین، مس رفسنجان، پاس گرگان، آذرباتری ارومیه، راه‌یاب ملل مریوان، هورسان رامسر و لبنیات هراز آمل به صورت رفت و برگشت برگزار شود.

وی تصریح کرد: پس از پایان مرحله دوره‌ای، هشت تیم برتر در مرحله پلی‌آف برای تعیین مقام اول تا هشتم مسابقه می‌دهند و ۶ تیم پایین جدول هم مقام‌های نهم تا چهاردهم را تعیین خواهند کرد.

سرپرست کمیته برگزاری رویدادها با اشاره به تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ برتر امسال، افزود: در آئین‌نامه تعداد تیم‌های شرکت کننده ۱۲ تیم بوده و به فدراسیون اجازه داده شده که با توجه به شرایط و درخواست تیم‌ها، تعداد تیم‌ها را به عدد ۱۴ برساند. تیم‌های آذر باتری و راه‌یاب ملل مریوان در صورت رعایت مقررات و شرایط لیگ و فدراسیون می‌توانند به عنوان تیم‌های سیزدهم و چهاردهم در لیگ برتر امسال شرکت کنند و در غیر این صورت لیگ برتر با ۱۲ تیم برگزار خواهد شد.

لیگ برتر ایران در سال ۹۸ به دلیل همه‌گیری کرونا نیمه‌تمام ماند و در سال ۹۹ هم به صورت متمرکز برگزار شد.