نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در حساب توئیتری خود اعلام کرد: “فجایع پی در پی در ترکیه ما را عمیقا ناراحت کرده است. با صادقانه ترین احساسات خود را شریک درد فاجعه سیل که در آن ۴۰ شهروند جان باخته‌اند، می دانیم و به خانواده جانباختگان تسلیت می‌گوییم.

سفارت ایران در آنکارا نیز با انتشار بیانیه ای در توئیتر خود ضمن تسلیت به کسانی که در حادثه سیل جان باخته‌اند، برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

سفارت بلژیک در آنکارا نیز در پیام تسلیتی با خانواده کسانی است که در سیل شدید در منطقه دریای سیاه جان خود را از دست دادند، با مردم سینوپ، سامسون، بارتین ، کارابوک و کاستامونو اعلام همبستگی کرد.

سفارت‌خانه‌های ایرلند و پاکستان نیز بیانیه مشابهی را منتشر و تسلیت گفته‌اند.

خانواده مفقودشدگان سیلاب مهیب در ترکیه در حالی نظاره گر تلاش نیروهای امداد برای جستجو در میان آوارها هستند که احتمال افزایش تلفات این حادثه وجود دارد.

تاکنون دستکم ۵۷ تن بر اثر وقوع سیلاب در منطقه دریای سیاه جان خود را از دست داده اند. این دومین حادثه طبیعی است که در مدت یک ماه در ترکیه رخ داده است.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، تصاویر منتشر شده از مناطق سیل زده حاکی از خسارت گسترده سیل به شهر بوزکورت در دریای سیاه است و امدادگران در تلاش برای یافتن قربانیان در میان آوارهای به جا مانده از فروریختن ساختمان ها هستند.