قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره حضور آتش نشانان زن در ایستگاه های آتش نشانی و آغاز فعالیت آن ها گفت: زنان آتش نشان از امروز با حضور رییس جمهور کار خود را آغاز کرده و برای فراگیری آموزش‌های عملی وارد ایستگاه ۷۷ خواهند شد.

وی ادامه داد: ۱۶ زن از امروز وارد ایستگاه ۷۷ شده و آموزش‌های خود را فرامی گیرند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به افتتاح ایستگاه‌های جدید آتش نشانی تصریح کرد: تا پایان سال انشالله ۴ ایستگاه افتتاح خواهد شد. البته یکی از این ایستگاه‌ها امروز افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گفته محمدی امروز صد و سی و چهارمین ایستگاه فعالیت خود را آغاز کرده و در مجموع تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی در تهران تا پایان سال به ۱۳۷ ایستگاه خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان با کمبود ایستگاه‌های آتش نشانی در تهران مواجه هستید، خاطرنشان کرد: بله، با توجه به گسترش شهر تهران با افتتاح این ایستگاه‌های جدید همچنان با کمبود ایستگاه‌ها مواجه هستیم اما برای اینکه با مشکل و چالشی در این زمینه مواجه نشویم ایستگاههای موقت در میادین اصلی مستقر هستند تا در شرایط ضروری به سرعت به محل حادثه برسند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره حقوق و مزایای آتش نشانان گفت: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است و بغیر از افزایشی که دولت در ابتدای سال در حقوق‌ها ایجاد کرده بود افزایشی در حقوق‌ها باز هم داشتیم. انشالله پیگیر هستیم تا سایر مشکلات حقوق و معیشت کارکنان نیز رفع شود.

وی درباره مسکن آتش نشانان گفت: با جدیت بحث مسکن آتش نشانان را امسال دنبال می‌کنیم و ثبت نام آتش نشانان فاقد مسکن نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی درباره کمبود مسکن آتش نشانان گفت: تقریبا به ۳ هزار واحد مسکونی برای آتش نشانان نیاز داریم. در برنامه ریزی‌هایی که داشتیم قرار است این سه هزار واحد انشالله امسال عملیاتی شوند.

محمدی همچنین درباره شیرهای آب آتش نشانی در سطح شهر گفت: قرار است حداقل سالانه ۲ هزار شیر آب آتش نشانی در سطح شهر نصب شود. از همین رو باتوجه به نقشه‌ای که ما در اختیار مسئولان سازمان آب و فاضلاب قرار دادیم عملیات احداث این شیرها در حال انجام است.

وی درباره اضافه شدن تجهیزات به سازمان آتش نشانی گفت: این روند خوشبختانه ادامه دار بوده و امروز نیز از یک سری از تجهیزات آتش نشانی رونمایی خواهد شد.

۲۳۳۲۳۳