رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در شورا تنها تصویب لایحه و طرح ملاک نیست و شورا روی جنبه های عملی متمرکز شده است، گفت: تخفیفات چشم گیری برای عوارض شهرسازی سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری “روزگار”، مهدی چمران که پس از چند جلسه غیبت در شورای شهر تهران در جلسه امروز(سه شنبه) مجددا حضور پیدا کرد پیش از آغاز جلسه در جمع خبرنگاران درباره نداشتن لایحه و طرح برای بررسی در دستور کار شورا گفت: تصویب لایحه موضوع چندان مهمی نیست که در شورا مدام لایحه تصویب کنیم گاهی هم لوایحی که تصویب می شود می بینیم سخت اجرا می شوند و در مسیر اجرا مشکلاتی دارند؛ لذا اصل کار کردن و برنامه ریزی صحیح است.

وی افزود: وقتی شورا در ابتدای کار خود است نمی تواند بلافاصله چند لایحه و طرح در دستور کار قرار دهد نه برای شورا و نه برای مجلس چنین امری عملی نیست، اما به تدریج لوایح و طرح ها در دستور کار قرار می گیرند؛ بیشتر روی جنبه های عملی متمرکز هستیم نه تعداد لوایح و طرح ها؛ هنوز برخی انتخابات و انتصابات شورا باقی مانده است که وقت گیر هم هستند. بی تردید برای اینکه بتوانیم لوایح خوبی داشته باشیم باید مطالعه داشته باشیم که این کار انجام شده و باید روی لوایح کار و فکر شود.

چمران ادامه داد: در جلسه امروز دو طرح دو فوریتی داریم که یکی درباره تخفیفاتی است که به افرادی که عوارض خود را یکجا و نقدی پرداخت می کنند تعلق می گیرد که این افراد منتظر هستند میزان آن مشخص شود تا عوارض خود را پرداخت کنند که ان شاءالله امروز تصمیم گیری خواهد شد. تخفیفات بسیار چشم گیری نسبت به عوارض سال ۱۴۰۰ که افزایش بیشتری داشت قائل شده اند که به شهروندان توضیح داده خواهد شدتا مردم بدانند و این تخفیفات عملیاتی هم شده است.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره تاخیر در انتصابات شهرداری تهران نیز گفت: باید روی موضوع انتصابات فکر کرد جلساتی تشکیل شده است که ان شاءالله تصمیمات خوبی گرفته شود.