به گزارش روزگار پرس و به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، بانک پاسارگاد توانسته است در میان بانک‌های خصوصی ایران بهترین عملکرد درآمدی و سودآوری را از خود نشان دهد. این بانک با مالکیت خصوصی و سرمایه ۶۵٫۵۲۰ میلیاردریالی در سال ۱۳۸۴ تأسیس و از سال ۱۳۹۰ با نماد وپاسار در فهرست بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.

روزگار پرس  ـ بر اساس گزارش شش‌ماهه، بانک پاسارگاد در بخش خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری به‌میزان ۵۸٫۳۱۲میلیارد ریال درآمد کسب کرده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۸درصد و نسبت به فصل بهار سال جاری ۱۱۲درصد رشد داشته است. در بخشی دیگر، بانک پاسارگاد از محل کارمزد به درآمد خالص ۹٫۴۱۲میلیارد ریالی دست یافته که ۳۸درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است.

در مجموع بانک پاسارگاد در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ سود خالصی معادل ۴۰٫۶۶۸میلیارد ریال شناسایی کرده است. این میزان سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۱درصد و نسبت به سه‌ماهه بهار سال جاری نیز ۱۲۱درصد رشد داشته و به ازای هر سهم ۶۲۱ ریال سود محقق کرده است. بانک پاسارگاد همچنین برای سال ۱۴۰۰، درآمد تسهیلات اعطایی ۳۴۲٫۲۰۰میلیاردریالی، درآمد سپرده‌گذاری‌های ۱۳٫۸۶۴میلیاردریالی، درآمد کارمزد ۲۷٫۰۷۹میلیاردریالی، درآمد سرمایه‌گذاری‌های ۳٫۸۳۷میلیاردریالی و سود خالص ۱۰۲٫۹۰۰میلیاردریالی را هدف‌گذاری کرده و تحقق آن را پیش‌بینی می‌کند.

بر اساس اطلاعیه اخیر بانک پاسارگاد در سایت کدال، سود آن دسته از سهام‌داران محترم حقیقی که حساب انفرادی خود نزد بانک پاسارگاد را قبلاً به اداره سهام این بانک اعلام نموده‌اند، در تاریخ ۳آذر۱۴۰۰ به حساب ایشان واریز شده است. سایر سهام‌داران محترم فاقد حساب نزد بانک پاسارگاد می‌توانند جهت دریافت سود سهام با در دست داشتن مدارک مربوطه (سهام‎داران حقیقی: کارت ملی یا شناسنامه و شماره شبا – سهام‌داران حقوقی: معرفی‌نامه اعلام نماینده، آخرین روزنامه رسمی و شماره حساب حقوقی (طبق زمان‌بندی اعلام شده در سایت کدال به یکی از شعبه‌های بانک پاسارگاد در سراسر کشور مراجعه نمایند.