به گزارش روزگار پرس به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمد ندری بیابانی ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در ۹ ماه نخست سال جاری یک هزار و ۴۵۱ طرح اشتغال‌زایی با تأمین مالی بانک توسعه تعاون در استان خراسان شمالی به اجرا درآمده است که بیشترین طرح‌ها در بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری و داروسازی بوده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون خراسان شمالی افزود: بانک توسعه تعاون در راستای ایجاد اشتغال در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، برنامه ابلاغی را به‌طور کامل تحقق بخشیده و سهم تخصیص‌یافته در استان در سرفصل جامعه عشایری و روستایی از سوی بانک توسعه تعاون به‌طور کامل به متقاضیان این طرح پرداخت‌شده است.

وی اظهار داشت: همچنین بانک توسعه تعاون، سهم تسهیلات اختصاص‌یافته به مدد جویان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و تعاونی خرد زنان را نیز به‌طور کامل در استان خراسان شمالی پرداخت کرده است.

ندری بیابانی افزود:۲ طرح تولیدی نیز در بخش حمایت از تولیدکنندگان تولید ماسک با تولید ۸۰۰ هزار ماسک و مواد ضدعفونی دست با ظرفیت تولید ۱۷۰ تن در ماه با تسهیلات بانک توسعه تعاون در سال جاری به بهره‌برداری رسیده که سبب ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۵ نفر در این استان شده است.

وی بابیان اینکه این بانک در تمام بخش‌های اقتصادی تسهیلات اشتغال پرداخت می‌کند افزود: حوزه کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن، عمران، خدمات بازرگانی ازجمله این موارد است.

مدیر شعب استان خراسان شمالی همچنین تصریح کرد: ۷۰ درصد تسهیلات این بانک با اولویت بخش تعاون به شرکت‌های تعاونی و ۳۰ درصد به سایر بخش‌ها پرداخت می‌شود.

گفتنی است در خراسان شمالی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن، خدمات و مسکن فعالیت دارند و ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزارنفری این استان در نواحی روستایی سکونت دارند.