ایمان گودرزی؛ نیمکت رئال‌مادرید تا این مقطع از فصل تلفات زیادی داشته است و حالا ویروس فیفا دی نیز با تمام قدرت خودش را به رختکن مادرید رسانده تا دست کارلو آنچلوتی خالی‌تر از قبل شود. کاماوینگا و وینیسیوس جدیدترین مصدومانی هستند که خود را به جمع بازیکنان بیمارستانی رسانده‌اند. با وجود این دو نفر، ۹ بازیکن از ۲۳ بازیکن تیم مصدوم هستند و آنچلوتی در بازی با کادیز برای تکمیل ترکیب دچار مشکل خواهد شد. ایتالیایی تنها ۱۴ سرباز در دسترس دارد، البته انتظار می‌رود برخی از این بازیکنان تا قبل از بازی یکشنبه هفته آینده با کادیز به ترکیب تیم اضافه شوند.
درمانگاه مادرید در چهار ماه اول فصل رفت و آمد بسیار زیادی داشت و بیش از ۱۰ بازیکن به عنوان مراجعه‌کننده برای مصدومیت خود تحت درمان قرار گرفتند و در مجموع این فصل ۱۷ مصدومیت برای تمام بازیکنان وجود داشته است.

Injuries have robbed Real Madrid of defensive stability - now they need a  striker more than ever if they are to outscore Europe's elite | Goal.com US
آغاز مصدومیت‌ها به نوعی بود که مادرید را مجبور به وارد شدن در بازار نقل و انتقالات کرد. کورتوا در همان هفته شروع لیگ، رباط صلیبی‌اش را از دست داد؛ مصدومیتی که ممکن است برای او تا پایان فصل طول بکشد. مادریدی‌ها در مواجهه با این شرایط به دنبال جانشینی رفتند و کپا را به خدمت گرفتند؛ بازیکنی که خودش نیز از مصدومیت در امان نماند. بازیکن باسکی در تمرین پیش از بازی مقابل براگا دچار مصدومیت شد و احتمالاً برای بازی برگشت مقابل ناپولی یا گرانادا در لیگ در دسترس خواهد بود.

Another goalkeeping injury for Real Madrid! Kepa Arrizabalaga update  revealed after Spaniard's knock before Champions League clash against Braga  | Goal.com
دفاع تیم بیشترین آسیب را در این فصل متحمل شده و ۴ بار مصدومیت را تجربه کرده است. بدترین قسمتش مصدومیت میلیتائوی برزیلی بود که در اولین نمایش لیگ در سن مامس، رباط صلیبی‌اش را از دست داد و باعث دوری بلند مدت او از میادین شد. آلابا، شریک او در محور دفاع نیز سه بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد. کارواخال دو بازی را به دلیل مصدومیت عضلانی از دست داد و مندی فصل را با مصدومیت همسترینگ آغاز کرد که همین مصدومیت مانع حضور او در دربی شد و بازیکن فرانسوی به دلیل ناراحتی بازی با رایووایکانو را نیز از دست داد.
با مصدومیت اخیر کاماوینگا حالا آنچلوتی بدون هیچ کدام از دو پیوتش باید به ادامه رقابت‌ها بپردازد. شوآمنی ال‌کلاسیکو را با آسیب‌دیدگی متاتارس پای چپ به پایان رساند که شاید قبل از پایان سال به میادین بازگردد. در مقابل بازگشت کاماوینگا که از پارگی رباط خارجی جانبی زانوی راست خود رنج می‌برد، بیشتر طول می‌کشد و هدف او رسیدن به بازی‌های سوپرکاپ اسپانیا در شروع سال جدید میلادی خواهد بود. بلینگام ستاره جدید این تیم نیز از مصدومیت در امان نمانده است. مرد انگلیسی پس از آنکه تیم ملی انگلیس اجازه بازگشتش را به مادرید داد، در حال ریکاوری از مصدومیت دررفتگی شانه‌اش است که باعث شده او در دو بازی آخر رئال‌مادرید غایب بماند.

Real Madrid confirm Camavinga injury status - AfrosportNow

در کنار کورتوا و میلیتائو، دو قربانی بزرگ دیگر در تیم وجود دارد که هر دو از بازیکنان خط میانی تیم به حساب می‌آیند؛ آردا گولر و سبایوس. استعداد ترک رئالی‌ها که با حواشی بسیار زیادی تابستان به این تیم منتقل شد تا کنون سه مصدومیت متفاوت را تجربه کرده است تا هواداران همچنان برای دیدن او در زمین منتظر بمانند. شاید او بتواند قبل از سال جدید پوشیدن لباس رئال‌مادرید را در یک بازی رسمی تجربه کند. از طرف دیگر اندلسی اولین کسی بود که سقوط کرد. آسیب‌دیدگی تاندون دیستال عضله دو سر ران او باعث شد دو ماه دور از میادین باشد. او در چهار بازی به سختی توانست ۷۳ دقیقه بازی کند تا اینکه به دلیل ناراحتی در ناحیه چهار سر پای راست به بیمارستان بازگشت و دوری از میادین برای یک ماه دیگر تمدید شد.

Injury Update: Real Madrid's Arda Guler Suffers Muscle Injury
وینیسیوس که در فصل‌های گذشته نشان داد به سختی می‌تواند درگیر مصدومیت شود، این فصل دومین آسیب‌دیدگی‌اش را پشت سر خواهد گذاشت. او از اواخر مرداد تا شهریور ماه به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه ران راست به مدت یک ماه از میادین دور بود. حالا با مصدومیت از همان ناحیه حدود ۶ ماه دیگر باید از زمین بازی دور باشد. برزیلی آخرین قربانی تیمی است که نیمی از آن در بیمارستان رفت و آمد دارند و می‌توان با کمی تغییر با تمام آنها یک ترکیب درجه یک برای بازی فوتبال ساخت؛ کورتوا. کارواخال، میلیتائو، آلابا، مندی؛ آردا گولر، شوآمنی، کاماوینگا، سبایوس، بلینگام و وینیسیوس با کپا به عنوان یک تعویضی لوکس… و نیمکت تیم اصلی هر روز خالی‌تر از روز قبل می‌شود.

Real Madrid's Vinicius expected to miss two months due to injury - World -  Sports - Ahram Online

۲۵۷ ۲۵۱