ایمان گودرزی؛‌ برای اولین‌ بار بود که اتحادیه جهانی قبل از شروع مسابقات جهانی در کنفرانس رئیس اتحادیه جهانی از دو کشتی‌گیر دعوت می‌کند تا حضور داشته باشند. دیوید تیلور و حسن یزدانی دو چهره مطرح کشتی دنیا در کنار ننادلالوویچ نشستند و در مقابل انبوه خبرنگاران از برنامه خود برای رسیدن به مدال طلا گفتند. این دوئل ششم یزدانی و تیلور است و حالا قبل از رقابت ششم این دو اتحادیه جهانی از آنها می‌خواهد که دست دوستی با هم بدهند اما این دوستی فقط ۴۸ ساعت اعتبار داشت و حالا امشب با پایان این صلح، جنگ برای رسیدن به مدال طلا فرا می‌رسد. حسن یزدانی ۴ بر یک از تیلور عقب است و دیروز برای جبران این عقب‌ماندگی به هیچ یک از رقبایش رحم نکرد و نشان داد که طلا را می‌گیرد. در سوی مقابل دیوید تیلور هم همین بود، شاید هم کمی مقتدرتر از یزدانی. تیلور طلای جهان را می‌خواهد و علاوه بر آن می‌خواهد پنجمین‌ شکست را به حسن یزدانی تحمیل کند اما حسن یزدانی اعتقاد دارد امسال شرایط متفاوتی را دارد. کنفرانس خبری این دو در حضور نناد لالوویچ اگر چه با دست دوستی و عکس یادگاری همراه شد اما هر دو خیلی ریز برای هم کری خواندند. اولین کری را هم حسن یزدانی خواند که گفت آمادگی امسالش با سال گذشته اصلاً قابل قیاس نیست اما در ادامه دیوید تیلور هم برای حسن یزدانی کری خواند و گفت از کشتی با حسن لذت می‌برد و با شکست دادن حسن جلو می‌رود. حالا همه چیز امشب مشخص می‌شود که چه کسی می‌تواند این دوئل را برنده بیرون بیاید؟ حسن یزدانی اختلاف را کم می‌کند و یا تیلور باز هم برنده بیرون می‌آید؟ این مسابقه سال است و شاید در قهرمانی هر دو تیم آمریکا و ایران در این دوره از جهانی هم تأثیرگذار باشد. علاوه بر حسن یزدانی که چهره ویژه و خاص قهرمانی جهان است، در روز نخست یزدانی کوچک هم درخشید. امیرمحمد یزدانی که سال گذشته با قرعه نحس از جدول حذف شده بود اما امسال با قدرت به جمع چهار نفر رسید تا مدعی درجه یک مدال طلا در این وزن باشد.

حذف زودهنگام اطری
رضا اطری ملی‌پوش با تجربه تیم ملی کشتی آزاد که نقره جهان را داشت، در این دوره خیلی زود از جدول حذف شد. او در مصاف با کشتی‌گیر ژاپنی با تساوی یک بر یک شکست خورد و در ادامه حریف ژاپنی باخت تا اطری با مسابقات خداحافظی کند.

انتقام زارع از غول ترک‌ها
رقابت‌های جهانی کشتی آزاد در شهر بلگراد صربستان برای کاروان کشتی کشورمان توأم شد با درخشش ۳ملی‌پوش شایسته کشتی کشورمان یعنی امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع در این دوره از رقابت‌ها و فینالیست شدن هر سه آزادکار ایران در این رقابت بزرگ و تماشایی. امیرمحمد یزدانی مقابل رمضان رمضان‌اف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل بلغارستان با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و نخستین کشتی‌گیر ایران بود که راهی دیدار فینال این رقابت‌ها شد. پس او نیز ستاره و کاپیتان شایسته کشتی آزاد کشورمان یعنی حسن یزدانی مقابل شاپیف از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شده و به فینال قهرمانی جهان صعود کند. یزدانی با صعود خود به فینال این وزن سهمیه المپیک را نیز کسب کرد. در مرحله نیمه‌نهایی وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم امیرحسین زارع نماینده سنگین‌وزن کشتی آزاد ایران با پیروزی مقابل طاها آکگول غول پرافتخار کشتی آزاد ترکیه، مقتدرانه به فینال قهرمانی جهان صعود کرد. زارع سومین فینالیست ایران در روز نخست مسابقات جهانی کشتی بود. امیرحسین زارع در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۴ بر صفر مقابل طاها آکگول از ترکیه دارنده مدال طلای جهان و المپیک پیروز شد.

امروز؛استخراج طلای 24 عیار در دل بلگراد

۲۵۷ ۲۵۱