مدیرکل استاندارد ایلام گفت: یک واحد تولید کننده سنگدانه مورد مصرف در بتن به جرم تولید و عرضه فرآورده مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت پروانه استاندارد و نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد ایلام، همتی مدیرکل استاندارد افزود: با وجود هشدارهای داده شده مبنی بر رعایت حقوق مصرف کنندگان و قوانین جاری سازمان ملی استاندارد ایران، این واحد تولیدی به علت عرضه فرآورده غیر استاندارد به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت یکصد میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

همتی، مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به اهمیت استاندارد در حوزه مصالح و ساخت و سازها گفت: حادثه تأسف بار و دردناک متروپل آبادان که به دلیل عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز رخ داد، اگر با رعایت استانداردها همراه می شد هیچ گاه اتفاق نمی افتاد.

وی با بیان این که اگر واقعا” استانداردها را رعایت کنیم هم از نظر مادی و هم معنوی منتفع خواهیم شد، ادامه داد: استاندارد سرمایه گذاری است، هزینه نیست لذا در همه ی امور، استانداردها را نصب العین قرار دهید.

مدیرکل استاندارد ایلام در ادامه گفت: امیدواریم مدیران واحدها تولیدی با گذراندن دوره های آموزشی لازم، استانداردهای لازم را در زمینه تولید فرآورده ها رعایت کنند.

همتی با بیان اینکه حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگانی که تمامی موازین قانونی را رعایت می کنند از وظایف سازمانی اداره کل استاندارد استان بوده و در این موارد هیچ قصوری پذیرفته شدنی نیست یادآور شد: از شهروندان عزیز خواهشمندیم تا هرگونه موارد غیر کیفی و مشکوک در حوزه استاندارد را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۱۵۱۷، رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.