مشهد پایگاه خبری روزگار-حجت الاسلام مهدی طائب  در دومین همایش “مرز همدلی ایران و افغانستان، همدل و هم مرز ” و بزرگداشت شهیدان حریم رضوی و شهدای دانش آموز و نمازگزار مظلوم افغانستان در سالن همایش های آستان قدس رضوی تصریح کرد: صهیونیزم افغانستان را خوب شناخت و سرمایه گذاری بزرگی کرد تا این سرمایه ها که همان آموزش و دانش است در افغانستان رشد نکند.
ب حجت الاسلام مهدی طائب در جمع خانواده شهدای حریم رضوی و مدافعان حرم و مهاجرین افغانستانی ساکن مشهد تاکید کرد: ترورها با هدف مشترکی در حرم رضوی و افغانستان انجام شدند که با نگاه به همه این ها یک مسئله روشن می شود که آن آموزش هست.
فرمانده قرارگاه عمار بیان کرد: در مساجد شیعه و اهل سنت در روز جمعه مسجد را زدند که خطبه جمعه خطبه علم است؛ همچنین در مدرسه و دبیرستان آموزش و علم را فرامی گیرند و روحانیت که در حرم رضوی ترور شد نیز کسانی بودند که علم یاد می دهند و خط قرمز دشمن آموزش هست.
وی با توجه به اینکه تمرکز دشمن و صهیونیزم روی آموزش هست، نشان می دهد که از آن هراس دارند و ادامه داد: رسانه دنیا دست ما نیست و صهیونیست ها از ابتدا در رسانه سابقه تاریخی داشتند و اولین رسانه آن ها بوق و شیپور بود که خداوند ساخت شیپور را به حضرت موسی(ع) آموخت که از آن برای سازماندهی و مدیریت چهارصد هزار نفر استفاده می کردند که این عمل تاکنون هرساله با همان شیوه برگزار می گردد.
حجت الاسلام طائب هشدار داد: صهیونیزم برای هر کارش پیوست رسانه ای دارد و خط اختلاف افکنی در جامعه مسلمانان ایران، افغانستان، عراق و کل منطقه در دستور کارشان هست و در آینده نیز از این اختلاف افکنی ها انجام خواهند داد و ما باید آگاهانه نسبت به این موضوعات اقدام کنیم و بازیچه آنان نشویم.
رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار عنوان کرد: در ترور شهید فخری زاده و احمدی روشن ما در مورد قاتل او نگفتیم که اهل کجا بوده و یا کدام شهرستان بلکه مستقیم گفتیم که کار اسرائیل بوده است و در مورد شهدای حریم رضوی نیز نباید اسمی از افغانستان و یا کشور دیگری آورده شود بلکه کسی که طراح این ترور هست باید مقصر شناخته شود و نه عاملین آن.
وی با توجه به آیه قرآن”وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ” عنوان کرد تمام مسلمانان باید با هم متحد باشند و تحت تاثیر اختلاف افکنی دشمن قرار نگیرند.
حجت الاسلام طائب بیان کرد: ظهور منجی و امام زمان(عج) نقطه مورد اجماع تمام توده های مردم جهان است و امام زمان که می آید زمین را پر از عدل و داد می کند که نقطه مقابل آن شراب خواری و بی نمازی نیست بلکه ظلم هست.
وی با اشاره به زمان پیامبر(ص) که مظهر عدالت بودند، گفت: زمانی که کفه قدرت در مکه به دست ظالمین بود، ایشان از مکه فرار کردند و به مدینه پناه بردند و هنگامی که در مدینه به پیامبر(ص) حمله کردند چون کفه قدرت به طرف مومنین بود، آنها نگذاشتند پیامبر به قتل برسد و ظالم را بیرون کردند.
فرمانده قرارگاه عمار ادامه داد: در ظهور امام زمان(عج) نیز باید کفه قدرت مومنین که با وحدت بین شیعه و سنی بیشتر شود تا امام زمان(عج) بیاید و به مقابله با ظلم و ستم برخیزد و این وحدت نباید اعتباری و دستوری بلکه واقعی باشد.
حجت الاسلام طائب با بیان اینکه دشمن و صهیونیزم استراتژی نظامی و مطالعات فراوانی در مورد ما دارد بیان کرد: صهیونیست ها دقیقا شرایط و علائم ظهور را مطالعه کرده اند و می کنند و می دانند که قدرت و وحدت بین مسلمانان یکی از اصلی ترین علایم ظهور است و تمام تلاش دشمن برای خنثی کردن این وحدت است.
وی با تاکید بر اینکه اسرائیل فقط نماد صهیونیست ها هست، گفت: تمام سلطه صهیونیست ها بر جهان مشهود است و از ثروت و پزشکی و سیاست کل دنیا در دستان صهیونیست ها است و حتی آمریکا بدون اجازه آنان نمی تواند آب بخورد که نتیجه آن را در مذاکرات با ایران می بینیم.