مشهد پایگاه خبری روزگار-معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه چهارشنبه ۲۹ دی ماه در برنامه زنده «تشرف» شبکه اول سیما در حرم مطهر امام رضا (ع) و در جمع جمعی از خانواده آتش‌نشانان حادثه پلاسکو از موافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان این حادثه خبر داد.
 سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این برنامه با اشاره به سالگرد حادثه پلاسکو و ایثار آتش‌نشانان افزود: در پی مکاتبه با مقام معظم رهبری، ایشان با اطلاق عنوان «در حکم شهید» برای ۱۶ آتش‌نشان فداکار این حادثه که جان خود را فدای دیگران کردند موافقت فرمودند و خانواده این آتش‌نشانان تحت پوشش و در خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه این شهدا در آخرین لحظات حدود ۱۵۰۰ نفر را نجات دادند، گفت: با پیگیری‌های شهرداری تهران و رئیس مجلس شورای اسلامی و با مکاتبه اینجانب از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با موافقت و لطف مقام معظم رهبری این مطالبه و پرونده چند ساله به سرانجام رسید.
معاون رئیس جمهور با اشاره به برنامه «هم پای ملائک» به مناسبت روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا گفت: در این همایش یکی از مادران شهدا تأکید کرد که نه پشیمان و نه خسته شده است. این سبک شهیدپروری است که والدین شهدا چند فرزند خود را فدا می‌کنند. در واقع رفتارها مبتنی بر باورها است و انسان چیزی را عمل می‌کند که به آن اعتقاد داشته باشد. باوری که والدین شهدا در اختیار فرزندان شهید خود قرار می‌دهند این است که این دنیا محل گذر است و باید سبک‌بال و سبک‌بار به سوی محضر الهی حرکت کرد.
قاضی‌زاده هاشمی افزود: افرادی که در مسیر ایثار و شهادت گام بر می‌دارند در راه خدا قدم بر می‌دارند و با خدا معامله می‌کنند. ایثارگر کسی است که جان خود را برای دیگری به خطر می‌اندازد و چون عاشق خداست بدون چشم داشت عاشق بندگان اوست. مردم قدردان ایثار هستند و همچنان در تشییع شهدا و یادواره‌های شهدا حضور حماسی دارند و از جمله می‌توان به بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه خداوند متعال بهترین هدیه را شهادت قرار داده است، گفت: خداوند شهادت را نصیب کسانی می‌کند که به آنها علاقه دارد و شهادت بهترین، امن‌ترین و ساده‌ترین معبر است برای اینکه انسان را به خیر مطلق برساند. جامعه به شهدا و توجه آنها نیازمند است بنابراین باید به سراغ خانواده این عزیزان که در کنار ما هستند رفت و از وجود آنها بهره برد.
وی در این برنامه به خاطرات خود از حرم امام رضا (ع) در دوران زندگی از جمله در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: دستگیری و حال خوب از ویژگی‌های حضور در این حرم مطهر است و شب‌های سرد و روزهای گرم این حرم را خلوت نکرده است.
در این برنامه که دکتر عبدالحمید طالبی رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نیز حضور داشت، جمعی از خانواده شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو به بیان خاطراتی از این شهدا پرداختند و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده این شهدا تجلیل کرد.