مشهد پایگاه خبری روزگار-معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی از مددجویان فاقد مسکن و واجد شرایط خواست در سامانه جهش مسکن ثبت نام کنند.حمیده محدث از امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت رفاه و وزارت راه و شهرسازی خبر داد که بر اساس آن، شرایط ویژه‌ای برای مسکن مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

به گفته‌ی این مسؤول، هنوز جزئیات این تفاهم‌نامه برای استان‌ها ابلاغ نشده اما گفته شده که شرایط برای مددجویان بهزیستی به گونه‌ای است که ساخت و تحویل مسکن به این خانواده‌ها را تسهیل می‌کند.

وی تصریح کرد: نرخ بهره وام مسکن در این طرح، برای مددجویان بهزیستی رقم بسیار پایین‌تری نسبت به سایرین می‌باشد.

به گفته‌ی محدث، چون طرح مسکن ملی یا جهش تولید مسکن، سویه های مختلفی برای جمعیت هدف خود دارد یکی از این سویه‌ها که شرایط بسیار ویژه‌ای برای مددجویان بهزیستی در نظر گرفته، در این تفاهم‌نامه مد نظر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در روزهای آینده، جزئیات این تفاهم‌نامه به اطلاع عموم می‌رسد اما آنچه فعلا مورد تأکید است این است که مددجویان فاقد مسکن که شرایط آنها توسط بهزیستی بررسی و در اولویت قرار گرفته‌اند باید حتما در این سامانه ثبت نام کنند تا بتوانند از تسهیلات ارزان‌قیمت، کمک‌های بلاعوض و یارانه‌های دولتی برای این امر بهره‌مند شوند.

محدث گفت: بزودی خبرهای خوشی برای مددجویان عزیزمان که در نوبت دریافت مسکن هستند اعلام می‌کنیم.