به گزارش روزگار از ایلام؛ حسن بهرام نیا امروز )یکشنبه ۲۲ آبان ماه) در کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان اظهار داشت: کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری از نظر عملکردی از کارگروه های بسیار مهم استان است چراکه جمعی از مدیران اجرایی تاثیرگذار، روسای دانشگاه ها و صدا و سیما و نخبگان استان عضو این کارگروه هستند.

وی با تاکید بر برگزاری باشکوه هفته پژوهش و فناوری در استان، افزود: در این هفته باید برنامه های وزین و باشکوه برگزار شود و طی مراسمی از نخبگان استان تقدیر شود.

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: اشتغال، کارآفرینی و توسعه استان در سایه فعالیت کارگروه آموزش و پژوهش مصداق می‌ یابد و باید بیش از گذشته به این کارگروه توجه کنیم.

بهرام نیا با بیان اینکه هفته پژوهش فرصتی برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه است، اضافه کرد: موفقیت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در حوزه پژوهش و کسب رتبه برتر در نظام رتبه بندی جهانی قرار دارد که این جای خرسندی‌ست و لازم است این موفقیت را به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان و مردم عزیز استان تبریک عرض کنم.

وی خاطرنشان ساخت: ایلام در مقیاس ملی از نظر تولید علم و فناوری، تبدیل علم به محصول و تجاری سازی جایگاه بسیار خوبی دارد که این موفقیت نشان دهنده آن است که استان از ظرفیت های خوبی در حوزه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری برخوردار است.

استاندار ایلام با تاکید بر این نکته که دستگاه های اجرایی در رابطه به وظایف و رسالت های خود در ارتباط علم‌و‌فناوری و پژوهش حرکت کنند، یادآور شد: به بحث پژوهش باید بیش از گذشته توجه کنیم و سیستم انگیزشی در این حوزه را تقویت نمائیم.