2023/10/03 | ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ | 08:41
اخبار ویژه
تبلیغات

به مناسبت دهه کرامت انجام شد؛

آغاز دومین مرحله طرح شهید عجمیان در اردبیل

آغاز دومین مرحله طرح شهید عجمیان در اردبیل

مرحله دوم طرح بهسازی و شاداب‌سازی مدارس کشور، موسوم به طرح شهید روح اله عجمیان در اردبیل آغاز شد. به گزارش روزگار پرس به نقل از تایماز نیوز ؛ دبیر اجرایی طرح شهید عجمیان وزارت آموزش و پرورش در آیین آغاز مرحله دوم طرح شهید عجمیان در مدرسه هانیه شهرستان اردبیل گفت: مرحله دوم این […]

مرحله دوم طرح بهسازی و شاداب‌سازی مدارس کشور، موسوم به طرح شهید روح اله عجمیان در اردبیل آغاز شد.

به گزارش روزگار پرس به نقل از تایماز نیوز ؛ دبیر اجرایی طرح شهید عجمیان وزارت آموزش و پرورش در آیین آغاز مرحله دوم طرح شهید عجمیان در مدرسه هانیه شهرستان اردبیل گفت: مرحله دوم این طرح امروز از این استان آغاز شد و مهم‌ترین هدف آن در کنار شاداب‌سازی مدارس، تربیت دانش‌آموزان برای دریافت فرهنگ کار مجاهدانه و تلاش فی سبیل‌الله است و از سپاه و بسیج انتظار داریم گروه‌های جهادی خود را وارد مدارس کنند و آموزش و پرورش نیز از این گروه‌ها استفاده کند.

محمدرضا عامریان افزود: ۹ کارگروه در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر فعال است و این قرارگاه تسهیلگر فعالیت این کارگروه‌هاست و نگاه ما به کارها، کار جهادی است و زمانی کار جهادی شکل می‌گیرد که مدیر و معلم، آستین بالا زده و وارد میدان کار و تلاش شوند.

او اظهار داشت: کارگروه اصلی قرارگاه، کارگروه رصد فعالیت‌هاست و مدیران کل باید استانداران و اعضای شورای اسلامی شهر‌ها را بر سر طرح و پروژه ببرند و همه امکانات بسیج شود تا کار‌های نیمه‌تمام به سرانجام برسد و طرح مولدسازی نیز در این راستا بسیار مفید است.

دبیر اجرایی طرح شهید عجمیان وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه‌سازی فقط کافی نیست و خیران مدرسه‌ساز باید مدرسه یاری را نیز راه‌اندازی کنند و مراد از آن، کمک در مسائل فرهنگی است و در این حوزه نیز به خیران و گروه‌های جهادی نیازمند هستیم و نیاز ما به کمک‌های فکری و فرهنگی، خیلی بیشتر از نیاز به اعتبارات است.

در این مراسم سید احد شیرین نژاد سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع)، گفت: در این طرح ۲۵۰ مدرسه رنگ آمیزی، شاداب سازی، بهسازی ، تعمیر سرویس بهداشتی، تعمیر صندلی و نیمکت، اصلاح ایزوگام و … توسط نیروهای جهادی انجام خواهد شد.

شیرین نژاد افزود: در سطح کشور ۱۰ هزار مدرسه در طرح شهید عجمیان قرار دارد که از این تعداد ۲۵۰ مدرسه از استان اردبیل معرفی شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل