به گزارش خبرنگار سینمایی ، فیلم سینمایی گورکن به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، امروز ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) و جمعه ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) در دو نوبت در بخش رقابتی سینمای جهانِ بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چیچستر انگلستان به نمایش در می‌آید.

«نظم نوین» (برنده شیر نقره‌ای جایزه بزرگ هیأت داوران ونیز ۲۰۲۰)، «تکه‌های یک زن» (نامزد شیر طلایی ونیز ۲۰۲۰ و نامزد اسکار و گلدن گلوب ۲۰۲۱)، «مردی که پوستش را فروخت» (برگزیده ونیز ۲۰۲۰ و نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی ۲۰۲۱)، «ما اینجا هستیم» (منتخب کن ۲۰۲۰) و «سُعاد» (منتخب کن ۲۰۲۰ و برگزیده ترایبکا ۲۰۲۱) از جمله آثار شاخص در بخش سینمای جهان این جشنواره محسوب می‌شوند.

فیلم سینمایی گورکن هفته آینده نیز در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلمسازان جدید میدلبری آمریکا و پانزدهمین جشنواره فیلم پنج دریاچه آلمان نیز به نمایش درخواهد آمد.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چیچستر از تاریخ ۱۲ تا ۲۸ آگوست ۲۰۲۱ (۲۱ مرداد تا ۶ شهریور ۱۴۰۰) به‌صورت حضوری در شهر چیچستر انگلستان برگزار خواهد شد.

گورکن به‌تازگی در ایران در پلتفرم‌های نماوا و فیلیمو بصورت آنلاین به نمایش درآمده و مخاطبان خارج از کشور نیز می‌توانند آن را با زیرنویس انگلیسی در پلتفرم تلویکا تماشا کنند.

گورکن روایت زنی به‌ نام سوده شریف زادگان با بازی ویشکا آسایشاست که درست قبل از ازدواج مجددش دچار یک چالش سخت در زندگی شخصی‌اش می‌شود.

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش بازیگران این فیلم سینمایی هستند.