به گزارش روز دوشنبه از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در مراسم آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان ناجا افزود: از همان روزهای آغازین شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور همکاران من در نیروی انتظامی وارد میدان شدند که جا دارد از تلاش های مجاهدانه و ایثارگرانه تمامی همکارانم در سراسر کشور تشکر و قدردانی کنم .

وی با بیان اینکه در این شرایط حساس کار در نیروی انتظامی تعطیل نشد، ادامه داد: نیروی انتظامی با به کارگیری تمامی ظرفیت ها و امکانات برای خدمت رسانی به مردم در آن شرایط بحرانی با اراده بالا، انگیزه الهی، ایثار و جانفشانی و مجاهدت پای کار بوده و هستند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: در این شرایط بحرانی عده ای سودجو بسیاری از اقلام مورد نیاز همچون تجهیزات پزشکی، ماسک و … را احتکار می کردند که نیروی انتظامی نیز در برخورد با این افراد قاطعانه ورود پیدا کرد.

سردار شرفی گفت: نیروی انتظامی در اجرای تمامی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ( برخورد با محتکران و گرانفروشان، کنترل و محدودیت ترددها درون شهری و برون شهری و همچنین کنترل فضای مجازی) خوش درخشید که جا دارد از تلاش های تمامی همکارانم در سراسر کشور تشکر و قدردانی کنم.

وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان در پذیرش بیماران مبتلا به کرونا نیروی انتظامی بهترین عملکرد را داشت، چه بسا بسیاری از کارکنان نیروی انتظامی نیز در این مسیر جان خود را از دست دادند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند که باید از این عزیزان به عنوان نماد فداکاری یاد کرد.

سردار شرفی ضمن قدردانی از زحمات معاونت بهداد ناجا تصریح کرد: ۹ بیمارستان و ۳۴ کلینیک نیروی انتظامی در سراسر کشور با آمادگی کامل پذیرای بیماران مبتلا به کرونا و آماده خدمت رسانی به آنها بوده و هستند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید براینکه شاخص و کیفیت درمان در نیروی انتظامی در حد بسیار بالا و مطلوبی قرار دارد، گفت: در این خصوص در ناجا قرارگاه امام رضا (ع) ( مبارزه با کرونا ) تشکیل شد که انصافا این قرارگاه نیز با برنامه ریزی های اصولی و دقیق در این حوزه عملکرد مطلوبی داشت.

وی عنوان کرد: در حال حاضر با پیگیری ها و نظارت های مستمر رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه الزام به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و … به عنوان یک اصل در ناجا نهادینه شده است، به طوری که تلاش های بسیاری شده تا ضمن حفظ سلامت کارکنان در ماموریت های ناجا خللی ایجاد نشود.

سردار شرفی خاطر نشان کرد: امروز به لطف پروردگار متعال و تلاش های شبانه روزی و بی شائبه تمامی همکاران، واکسیناسیون سراسری کارکنان پلیس ( دریافت ۳۴۱ هزار دز واکسن) آغاز شده است؛ با توجه به اینکه پیش از این نیز ۴۰ هزار نفر از کارکنان ناجا واکسینه شده بودند انتظار است در این مرحله تمامی کارکنان تا پایان مردادماه واکسینه شوند که این موضوع در نوع خود دارای اهمیت بوده و با توجه به تعداد بالای واکسن دریافتی، نشانه پیشتاز بودن ناجا در خصوص تزریق واکسن کرونا به کارکنان خدوم خود است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: امید است این واکسیناسیون سراسری آغاز و سرمنشا توسعه شاخصه های بهداشت و درمان و مساعدت در راستای نگهداشت منابع ارزشمند انسانی باشد.

سردار “محمد شرفی” جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در این مراسم از زحمات بی شائبه سردار”حسین اشتری” فرمانده نیروی انتظامی و سردار “محمد رضا حسینی” معاون بهداد ناجا و همچنین دکتر “سعید نمکی” وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکر و قدردانی کرد.